21 Ocak 2014

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesildi!

2013 yılı 2. yarıyıl hesap işletim ücreti ve faiz adı altında zamanında sadece kredi hesabı olarak kullandığım hesap numaramdan hesap işletim ücreti kesildi. Defalarca bu konu hakkında şikayetçi olmama rağmen adı geçen banka bu kesintiye devam etmektedir. Böyle kurumsal bir kuruluşun böyle gayri ciddi bir tahsilat biçiminin olması üzücü gerçekten.

Müşteri hizmetlerini aradığımda yapılan kesintilerin dökümleri ile ilgili bilgi almak istedim. İstikrarlı bir kesinti yok. Hesapta ne kadar bulunursa o kadar alınıyor. Hesapta yoksa alınmıyor. Demek ki zorunlu bir ödeme değil. Tarafıma yapılan kesintinin en kısa zamanda ödenmesini istiyorum. Aksi takdirde yasal yollara başvuracağım.

Gökhan 47 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan 24 Ocak 2014

    Garanti Bankasına Teşekkürler ederim. Müşteri ile dalga geçmek konusunda farklı bir mizah anlayışları var sanırım. 42.82 TL burada yaptığım şikayetim üzerine 22.01.2014 tarihinde iade ediliyor akabinde 24.01.2014 tarihinde 15.18 tl 2. yarıyıl ücreti kesiliyor. Bu miktarları hesaplarken nasıl bir formül kullanılıyor anlayamadım. Artık bu uygulamanın hesabını delilleri toplamamın akabinde yargı önünde vermeniz gerekecek sanırım. Araştırıp emsal bir karar çıkarttırmalıyım diye düşünüyorum. Bankamın ilgisine gerçekten teşekkür ederim.

  • Gökhan 22 Ocak 2014

    Şikayetime ilişkin görüşme tarafımla gerçekleştirilmiş olup söz konusu bedelin geri ödeneceği söylenildiği halde henüz geri ödenmedi. Telefonda otomatik ödeme talimatı verme zorunluluğumdan bahsedildi ancak daha önce bu uygulama yüzünden ödemiş olduğum faiz ve açtırma bedelleri sebebiyle kabul etmedim. Bana söylenilen aynen bu seferlik size paranızı ödeyeceğiz ama başka zaman keseriz oldu. Banka bu tutumla devam ettiği sürece şikayetimi sürdüreceğim. Hesabımdan çekilen tüm saçma bedellerin hesabı verilmeli. Kredi ödemesi adı altında 0.43 tl para çekilmiş bunu açıklayın lütfen. Her dönem 45 tl çekilecek denilirken 42.82 tl ne demek bunu da açıklayın. Kuruş lira meselesi değil bu tamamen prensip meselesidir. Ben nasıl size istediğiniz tüm belge ve bilgileri veriyorsam sizde bana vermekle mükellefsiniz. Zaten artık 1-2 banka ile çalışıyorum bunlarda da sorun yaşamak istemiyorum. En kısa zamanda tarafıma mantıklı ve doyurucu açıklama yapılmasını ve bundan sonra kesinti yapılmamasını istiyorum.

  • Garanti Bankası Temsilcisi21 Ocak 2014

    Müşterimiz Gökhan Y. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön