Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesildi!

Mikdat U. |

Garanti Bankası'ndan 0 araç kredisi çektim , bundan dolayı her ay ödemelerimi bankaya giderek yaptığımda fazladan ücret alıyorlar durumu genel müdür telefon açarak 6502 SKM 31/1 Md. göre sadece kredi borcu için açılmış olan bir hesaptan başka ücretler alınamayacağını söylediğimde bankalarının almış olduğu bir karar olmadığını hesap işletim ücreti almaya devam edeceklerini söylediler.

Yani resmi gazetede yayınlanmış bir kanunu uygulamak için bankanın karar alması mı gerekiyor. Acaba kanunları uygulamak için şirketler oturup karar mı alıyor. Kanunun şu maddesini uygulayalım bu maddesini uygulamayalım diye?

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Hesap İşletim Ücreti Şube Kredi İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mikdat U.
  29 Nisan
  15:43

  garanti bankası sağolsun aradı yapacak bişeyleri yokmuş sistem her ay almaya ayarlanmış her ay alacaklarmış. Yeri gelince kanunun şu maddesine göre ücret almamız yasal diyorlar yeri gelince de resmi gazetede yayınlamış kanun için kanunu uygulamak için yönetim kurulunun kararı yok diyorlar pes doğrusu .

 • Mikdat U.
  24 Ocak
  13:34

  Aslında tüm bankalar aynı olduğundan birine kızıp diğerine gitmek hiç bişeyi değiştirmiyor. Bana göre mahkemelerin hızlı ve etkin bir ceza vermesi gerekiyor.

 • Mikdat U.
  18 Ocak
  12:52

  Biraz önce aradılar bana bilgi verdiler ben aylık sadece Krş kesileceğini zannediyordum meğer yıllık 116 TL alacaklarmış. 6502 Sayılı kanunu hatırlatıp 31/1 maddeyi okudum ,daha banka bu yönde karar almamış .Umarım banka yönetimi bir ara oturup kanunu uygulayalım diye karar alır. AMİN

 • 17 Ocak
  13:46

  Müşterimiz Sn. Mikdat Ü. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır.
  Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.

  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş