04 Şubat 2015

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor!

Garanti Bankası bonus kredi kartı kullanıcısıyım. Kredi kartını çıkarırken şubeden bana işletim ücreti olmayacağını, olması halinde ise müşteri hizmetlerini arayarak buradan geri ödenmesini talep etmeniz halinde size bu ücretin geri ödeneceği beyan edildi. Ancak ilk ekstrede 6 TL civarında bir ücret yansıdı. Bunu geri talep etmedim. Ama bu ay yıllık üyelik bedeli adı altında 75 TL ücret yansıdı. Hemen müşteri hizmetlerini aradım. Herhangi bir işlem yapamayacaklarını, bu alınan ücretin yasal olduğunu bildirdiler. En kısa zamanda taksitlerimi bitirip kredi kartımı kapatacağım ve tüketici haklarına başvuracağım.

Enes 215 Okunma

Cevaplar

  • Enes05 Şubat 2015

    Bugün sabah banka tarafından arandım ve sus payı verir gibi isterseniz size 1 ay içinde kullanmak üzere 50 TL Bonus yükleyelim dediler. Reddettim. Üyelik Bedelini TL olarak iade edilmesini istedim. Bunun söz konusu olmadığını bildirmeleri üzerine; Tüketici Hakları'na başvuracağımı belirterek kartımın iptali için talepte bulundum. Gün içinde başka bir arkadaşım yine aynı bankanın aynı şubesinden çıkarttığı aynı tip kart için müşteri hizmetlerini arayarak 75 TL'nin iadesini talep etti ve anında TL olarak geri yüklendi. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve böyle bir şeyin söz konusu olmayacağını iade edemeyeceklerini ifade ettiler. Her müşteriye farklı farklı prosedürlerin uygulandığı ilginç ve acayip bir banka. Ayrıca Futbol Hakemi olmam sebebiyle bir anlamda maaş müşterisiyim. Ayıp ettiler.

  • Garanti Bankası Temsilcisi04 Şubat 2015

    Müşterimiz Sn. Enes Süha Ş. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön