18 Ocak 2014

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor!

Uzun süredir Garanti Bankasına ait kredi kartını kullanmaktayım. Ayrıca daha 5 yıl boyunca ödemeye devam edeceğim konut kredim mevcut. Bireysel emeklilik sözleşmem var. Farklı konularda sigorta ürünleri vs halen bankaya ait kredi kartım üzerinden ödenmeye devam etmektedir.

2013 Yılı Temmuz ayında hesap işletim ücreti kesildi. İadesi için müşteri hizmetlerine bir ton dil döktüm. Bankanın bunca ürününü kullanıyor olmama rağmen sadece 2 tane otomatik ödeme talimatı verirseniz bu ücret alınmaz dediler ve bugün yine 58 TL'lik kesinti olduğunu fark ettim. Şimdide verdiğim otomatik ödeme talimatlarının üzerinden 6 ay geçmesi gerekiyor deniyor.
Bu ücretin tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

Umut 85 Okunma

Cevaplar

  • Umut25 Ocak 2014

    Garanti bankası şikayetime çözüm değil cevap bulma yönünde hareket etmektedir. Bu kesintinin yasal olduğu ve bankacılık faaliyetlerinin devamı için müşterilerinden bu kesintiyi yaptıklaarını ifade eden bir cevap aldım. Peki her türlü ürününüzü, reklamınızı yaparken müşterilerinizi tek tek arıyorsunuz da, hesap işletim ücretinin kesilecegi zaman neden aramıyorsunuz. Neden bu bilgiyi vermiyorsunuz da sanki gizli gizli hesabımdan bu kesintiyi yapıyorsunuz. Sonuç şu en kısa zamanda bankanızla ilgili bütün bagımı koparacagım ve cevremdeki insanlarında bankalarını seçerken Garanti Bankasını 2 kere düşünmelerini sağlayacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi18 Ocak 2014

    Müşterimiz Sn. Umut S. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek mesajı hakkında yardımcı olunacaktır. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön