Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Aldı...

Selçuk F. |

Garanti Bankası'nda, maaş hesabım ve 4 tane otomatik ödeme talimatım var. Yatırım hesabı açtım, hisse senedi alımı için, bana eğer hesap işletim ücreti alınmasını istemiyorsanız 3 tane otomatik ödeme talimatı vermem gerektiği söylendi. Zaten kendilerinde gerek olmamasına rağmen 4 tane olduğunu söylememe rağmen kabul etmediler. Neyse dedim, ve normal hesabımdan yatırım hesabına 3 tane aktardım.
Buna rağmen yinede bende hesap işletim ücreti kesildi. Sebebini sorduğumda en az 6 ay düzenli otomatik ödeme olmalı dediler. Yani 6 ay dolmadığı için kesmişler. Öncelikle böyle bir şey söylenmedi. İkinci olarak zaten otomatik ödemelerim sizdeydi. Para kesmek için müşteriyi saf yerine koymanızı hazmedemiyorum. Miktarın önemi yok ama kesilen paranın iadesini istiyorum. Vermezseniz tutar ne olursa olsun yasal yollardan almak için uğraşacağım.
Garanti.com'da ki itirazıma yeterli cevap gelmedi.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Selçuk F.
  12 Nisan
  12:36

  Garanti Banka'sı "Garantiye Sor, " ve 212 'li numarayı aradığımda yardımcı olmuyorlar.
  Tüketici mahkemesine gideceğim. Paranın önemi yok ama beni enayi yerine koymalarını kabul etmiyorum.
  Faizine kadar talep edeceğim. Hukuksal zaten herkesin ödemesini geri aldığı bir zamanda, bu şekilde bankanın diretmesine anlam veremiyorum.

 • 07 Nisan
  09:21

  Müşterimiz Sn. Selçuk F. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş