12 Mart 2015

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti!

2005 yılında maaş hesabıma bağlı adıma başka bir hesap açılmış. Yatırım hesabı maaş hesabına bağlanmıyormuş ondan bu ayrı hesabın açılmasına bana hiçbir ücret alınmayacak diye taahhüt verildiği için onay vermişim (çok geçtiğinden anımsamıyorum). 2005'den 2010'a kadar hesaptan fon, hisse senedi alış-satış yapılmış ve 2010'dan beri hesap aktif değil.

2015 Mart ayında tekrar bu hesaba para gönderince 64 TL 2014 2. dönem hesap işletim ücreti kestiniz. Kesilen 64 TL ücret en geç 3 gün içinde geri yatırılmasını rica ederim. Aksi takdirde yanınıza kar bıraktığım geçmişe dönük kredi kartı aidatlarım ve bu ücret için de yasal takip başlatacağım.

Maaş dahil tüm hesaplarımı da başka bankaya taşıyacağım.

Serdar 219 Okunma

Cevaplar

  • Serdar13 Mart 2015

    Garanti Bankası'nın kendi İnternet sayfasında da yazdığı gibi: Bireysel müşterilerde hesap işletim ücreti değişikliği durumunda ve hesap işletim ücretine konu dönemde hareket görmeyen hesaplar için, tahsilatlar başlamadan önce ücret tutarı ve tahsilat başlangıç tarihi konusunda bilgilendirme yapılacaktır Bu Garanti Bankası'nın kendi sayfasında yazıyor. Bunu haklı müşteri hattına şikayet ettim hesabımdan çalınan ücretin iadesini istedim. Benim cep telefonuma bildiri yapılmış dendi. Ben de yapılmadı dedim. Bana mesaj falan gelmedi deyince bu konuda başka türlü yardımcı olamıyoruz diye vurdum duymazlığa aldı. Ya gerçekten böyle çalarak çırparak büyük banka olunacaksa hiç olunmasın. Tabi milyon tane insandan çalıyorsunuz. Şikayet etmeyenlerin ücretleri yanınıza kar kalıyor. Ama artık herkes uyandı. Bu gibi şikayet sitelerinin çoğalması ve devletin yargı organlarının da bunları incelemesi lazım. Çaldığınız paramı iade edin.

  • Garanti Bankası Temsilcisi12 Mart 2015

    Müşterimiz Sn. Serdar T. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön