Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti!

Sedat D. |

Yıllardır Garanti Bankası'nın müşterisiyim. 09.01.2015 tarihinde 1.dönem yarıyıl hesap işletim ücreti adı altında 63.5 TL tahsil edilmiş. Bankayla görüştüm; "2 fatura için otomatik ödeme talimatı verin, müşteri hizmetlerini arayın ücreti iade etsinler. " dediler. Birkaç gün sonra internet şubesinden 3 adet otomatik ödeme talimatı verdim.

Müşteri hizmetlerini aradığımda "hesap işletim ücretinin iade edilmesi için en az 6 aylık bir otomatik ödeme geçmişinizin olması gerekiyor. Maalesef ücret iadesi yapamıyoruz" dediler. Sorunumun çözülmesi için bankadan dönüş bekliyorum. Garanti gibi bir bankanın daha dürüst olması gerekirdi, böyle bir kurumla daha fazla çalışmayı düşünmüyorum.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti Şube Otomatik Ödeme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sedat D.
  23 Ocak
  15:14

  Garanti Bankası bu şikayet ile ilgili 2 e-posta gönderdi. Biri hesap işletim ücretini neden aldıklarına dair kendilerince haklı gerekçeler içeren bir otomatik mesaj, diğeri ise memnuniyet anketi. Garantinin bu kadar komik olabileceğini hiç düşünmemiştim, haklı müşteri hattının adını, otomatik şikayet çözümü olarak değiştirmeliler bence. Sorunum çözülmedi.

 • 22 Ocak
  09:46

  Müşterimiz Sn. Sedat D. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş