15 Mart 2013

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti!

Yasal dayanaklarımızdan olan gerek banka kartları ve kredi kartları kanunu gerekse Türk Borçlar Kanununda belirtilen genel işlem şartları sarıhtır.Yapılan sözleşmelerin gerekli şekil şartlarına ve tüketici ile müzakere ile yapılması şarttır. Bu konuda üst yargı merci olan Yargıtayın ilgili dairesinin birden çok kararı mevcuttur.

Yargıtay 13.dairesinin 2008/4345 esas,2008/6088 karar numaralı kararında kısaca "Tüketiciyle müzakere edilmeksizin, tüketici aleyhine hükümler haksız şart kabul edilmekte bu durumda banka tarafından ücretinin talep edilemeyeceği" belirtilmiştir.Bu sebeplerden ötürü Garanti Bankasının ilgili hesabından kesmiş olduğu hesap işletim ücretinin iadesini talep ediyorum.

Mehmet 24 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet15 Mart 2013

    Garanti bankası şikayetimizi dikkate almayıp sadece hazır mesajı mail adresime iletmiş bulunmaktadır.Sayın Garanti bankası yetkilisi lütfen şikayeti tam manasıyla cevaplayıp müşteriye cevap veriniz.Sayın tüketiciler bu şikayet cevaplanmamıştır.

  • Garanti Bankası Temsilcisi15 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön