06 Şubat 2015

Garanti Bankası Her Zamanki Gibi Hesap İşletim Ücreti Alıyor.

Klasikleşmiş Garanti Bankası olarak hesap işletim ücreti adı altında haksız kazanç kazanmaya devam ediyorsunuz. Onu geçtik diyelim müşteri hizmetlerinize yarım saatten önce bağlanamıyoruz, hadi onu da geçtik diyelim müşteri hizmetlerinize haksız alınan hesap işletim ücretinin iadesini istediğimizde, hesabınızı kapatın diyebiliyor.

Hesap açmak için gelirken bir ton şey vaat ediyorsunuz hesap işletim ücreti alınmayacak şöyle olacak böyle olacak 2 tane kredi çektim 2'sininde ücretini kuruşu kuruşuna alıyorsunuz. Söz konusu hesap işletim ücreti gerekli kanunlarca da haksız kazanç olarak belirtilmiş olup iadesinin tarafımca yapılmasını istiyorum.

Hasan 1.175 Okunma

Cevaplar

  • Hasan 06 Şubat 2015

    Garanti Bankası sağ olsun kopyalayıp yapıştırma zahmetine giriyor her mesajımda aynı metni kopyalayıp yapıştırıyorlar 4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun'un 'sözleşmedeki haksız şartlar' maddesine göre bankanızın almış olduğu hesap işletim ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir. Benden aldığınız #hesap işletim ücreti ni geri ödenmesini istiyorum aksi takdirde yasal olan yollara başvuru yapmak zorunda kalacağım.

  • Garanti Bankası Temsilcisi06 Şubat 2015

    Müşterimiz Sn. Hasan U. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön