12 Nisan 2013

Garanti Bankası Habersiz Kesinti Yaptı!

En sevdiğim banka Garanti derken yaşadıklarım yüzünden bankayla olan tüm ilişkilerimi bitirme kararı aldım.Sorun şu 2 kredimin taksitlerini son gününde yatırdım. Ertesi gün mail geldi ödeme yapmadınız diye. Müşteri hizmetlerini aradım poliçe kesintisi olmuş dediler fazla bilgi veremediler kredi çektiğiniz şubeyi arayın dediler.

Ama ben başka ildeyim şube başka ilde ayrıca mesai saati bitmişti, gündüzde arama şansım yok. Kredi çekerken her yıl kesinti olacak denmedi, taksit yatırırken kesinti var denilmedi. Şimdi puanım gitti paramda bitti ne olacak. 108 tl kesinti mi olur, öncelik taksitte olmalı bence.Birde açılan kredili mevduat hesabı yüzünden biriken hesap işletim ücreti var.

Mustafa 57 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa13 Nisan 2013

    İşim gereği bankacılığa çok hakim bir insanım. Garanti bankası bana mail atarak cevap vermiş. Birincisi yapılan kesintinin yasal olduğu her yıl yapılacağı yazılmış. Ben bilgisizmiyim, onu bende biliyorum, fakat neden kredi alırken başta uyarılmadım, neden taksit yatırırken uyarılmadım. Ayrıca 108 tl pahalı değilmi, ben hayat sigortasını sizden almak zorundada değilim ayrıca. Hesap işletim ücreti ile ilgili yasal olduğuna dair cevap vermişler. Cevabım şu kredili mevduat hesabı ikinci bir üründür, bir ürün alırken ikinci bir ürün alması için müşteri zorlanamaz, habersiz açılamaz. dolayısı ile kesilen hesap işletim ücreti etik değildir. bazı hizmetleri verebilmek için bu ücretler yansıtılıyor denmiş, ben bankanın ortağımıyım, ben niye karşılıyorum buücreti, siz zaten yeterince fazi geliri vs almıyormusunuz benden. Bu lokantada size hizmet eden garsonun ücretine katkı vermek gibi birşey. Saçmalık. Garanti ile tüm çevremle çalışmamaya karar verdim en kısa zamanda.

  • Garanti Bankası Temsilcisi12 Nisan 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön