15 Mart 2013

Garanti Bankası Habersiz Çekilen Hesap İşletim Ve BSMV Kesintisi İadesi İstiyorum!

Ben yıllardır Garanti Bankasını kullanan bir müşteriyim. Bir vadesiz ve bir de altın hesabım var. Ayrıca bir adet Garanti Bonus kartım var ve başka kredi kartım yok. Bütün harcamalarımı bu kartla yapıyorum ve aylık ortalama 2000 TL ödeme yapıyorum. Kısacası bankanın devamlı ve sadık bir müşterisiyim. Fakat son zamanlarda hesabımdan azar azar hesap işletim ücreti ve BSMV ücreti (her ay 3,75 TL) kesildiğini gördüm.

Bu ücretlerin toplamı 07.07.2012 tarihinden itibaren 70,75 TL'dir. Ziraat Bankası hesabımda ise buna benzer kesintiler olmadığını gördüm. Bugüne kadar hesabımdan haksız yere kesilen 70,75 TL'nin derhal iadesini istiyorum. Aksi taktirde yargısal yollara başvuracağım.

Kadir 124 Okunma

Cevaplar

  • Kadir 18 Mart 2013

    Bana Garanti Bankasından gelen cevap aşağıdadır. Sayın KADİR YANAR, Haklı Müşteri Hattı’na iletmiş olduğunuz 34136161 numaralı mesajınız değerlendirilmiştir. Avans hesap, Kredili Mevduat Hesabı olup, cari hesap şeklinde işleyen bir hesaptır. Yürürlükteki yasal mevzuat hükümleri uyarınca, Avans Hesabınıza ilişkin ekstreler faiz tahakkuk eden aylarda Bankamızda kayıtlı olan iletişim adresinize gönderilmekte ve Bankamız ile imzalamış olduğunuz Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi uyarınca gönderim masrafı hesabınızdan tahsil edilmektedir. Maliyetin bir kısmını yansıttığımız ekstre gönderim ücretini anlayışla karşılayacağınızı umar, Garanti Bankası’ nı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, ---------------------------------------------------------------- Evet sizi anlayışla karşılıyorum ve bankamı değiştiriyorum. En kısa zamanda hesaplarımı ve kredi kartımı kapattırmak için şubenize gideceğim. Ben size, sizi daha iyi tanımam yardımcı olduğunuz için, TEŞEKKÜR EDERİM...!!!

  • Garanti Bankası Temsilcisi15 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön