Garanti Bankası Güvenlik Zaafı Sorunu.

Erkan U. |

Kredi kartı ekstremi ve dönem içi işlemleri incelerken 5 gün içinde 4 işlem yapılmış.
Turkcell 3D data yükleme: harcama miktarı 25 TL ve 30 TL toplam 2 işlem.
Ttnet anonim şti: harcama miktarı 68 TL ve 76,5 TL toplam 2 işlem. Bu işlemler benim tarafımdan yapılmadı. Turkcell'in 3D diye bir oluşumu yok. TTNET aboneliğimiz ise kesinlikle yok.
Gerekli başvuruyu yazı ile yaptım kartlarımı kapattırdım. Banka 6 ay içinde sonuçlanacağını söylediler ve bu sonuca göre ödemeleri benden alacaklar ya da almayacaklar.
Garanti Bankası için tek sorum var.
Soru: Adında Turkcell ve TTNET geçen bu sahte firmalara Garanti Bankası nasıl olur da ödeme yapıyor ve bu ödemeye nasıl olur da muhasebe işlemleri yapıyor?
Bu sahte harcamalar adı yazan firmalara ödendiği takdirde, Garanti Bankası'nda ki güvenlik zaafı olduğu çok rahatlıkla düşünülür.

Etiketler :

Kredi Kart Güvenlik Kredi Kart Harcama İtirazı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Erkan U.
  25 Mart
  23:55

  Firma kredi kartımdan çekilen tutarları iade etti. Ancak 6 aya kadar sürebilecek bir süreç sonunda aleyhime bir sonuç çıktığı durumunda bu çekilen tutarları bana borç olarak yansıtılacakmış.
  Ama bana acaba açıklama yapabilecekler mi? Garanti Bankası ekstremde Turkcell ve TTNET adını kullanan sahte dolandırıcı firmalara bu parayı nasıl gönderiyor? Bu sahtekar firmalarla nasıl olur da anlaşma yapmıştır. Bankanın güvenlik sistemi, adında Turkcell ya da TTNET isimleri geçen bu sahte firmalarla nasıl bir muhasebeleşme yapmıştır. Benim anlamadığım konu budur. Kendileri umarım anlamışlardır...

 • 22 Mart
  09:53

  Müşterimiz Sn. Erkan U. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş