02 Kasım 2015

Garanti Bankası Gehaş Haksız Kazancı ve Otomatik Ödememe!

İlk olarak emekli ve yaşlı insanların banka tarafından nasıl mağdur edildiği ve bu kişilerin bin bir sorulu telefon hizmetlerinden faydalanamayıp bir de şubelerde de azar yiyerek; "sen anlamıyorsun teyze bu böyle, mecbursun" gibi ithamlarda bulunularak itilip kakıldığı bir dünya olan Garanti Bankası'ndan şikayetçi olduğumu söylemek isterim...

Neredeyse 70 yaşında bir annem var maaşını Garanti Bankası'ndan alıyor. Ve elektrik su telefon faturaları otomatik ödemede. ATM kartı bende ve işlemlerini ben takip ediyorum. Geçenlerde hesap eksteresini incelemeye koyuldum ve inanamadım her ay 145 TL arada 10 da üstüne ekleyerek GEHAŞ ödemesi alıyorlarmış. Kafalarına göre haksıza kazanç yapıyorlarmış da haberimiz yokmuş.

Makbule 229 Okunma

Cevaplar

 • Makbule08 Kasım 2015

  Birde bireysel emeklilik yaptırdıysa otomatik gehaş kesintisi oluyordur dediler. 125 TL emeklilik birikimi yapan kişiden 145 TL'sigorta bedeli alınması da çok ilginç. 125 TL yatırım yapayım derken 145 liranı alıyorlar 20 lira zarar ediyorsun. Ha birde vadeli hesap ya iptal edersende zarardasın. Sorunda çözülmedi devam ediyoruz soyulmaya.

 • Makbule08 Kasım 2015

  Beni aradılar ve annem ile ilgili durumu konuşmak için annemin kızlık soyadını harflerinden 2sini söylememi istediler. Söyledim doğru değil dediler bilgilendirme yapamadılar. Annemin onları arayamadığını kendisini aramalarını rica ettim biz arayamıyoruz dediler. Sosyal medya üzerinden ayrıca yapmış olduğum şikayete istinaden aradılar. Onlar daha yapıcı bir yaklaşım içindeydi. Annemin numarasını verdim. Ancak annemi arayan arkadaş bu seferde ananemin kızlık soyadını onaylamayıp annemle görüşmeyi gerçekleştirmemiş. Yani şubeye gidin değiştirin bilgilerinizi demiş. Yıllardır bu bankada aynı kimlik bilgileri kullanılıyor. Biz unutmuş olamayız herhalde doğrusunu.

 • Garanti Bankası Temsilcisi02 Kasım 2015

  Müşterimiz Sn. Makbule E. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

 • Makbule31 Ekim 2015

  Aynı Zamanda otomatik ödemeden para hesabından kesiliyor ancak elektrik idaresine ya da telefon faturasına ödeme gerçekleştirmiyorlar. Biz ayrıca gidip kapatılan hesabımızı açtırmak için faiziyle ödeme gerçekleştiriyoruz. Hem işlerini düzgün yapmıyorlar hem de onaysız sorgusuz gehaş ödemesi alıyorlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön