20 Mart 2013

Garanti Bankası Dosya Masrafı Ve Dikkate Alınmayan İadeli Taahhütlü Posta!

340 - 7831308 etiler TR85 0006 2000 3400 0007 **** 08 numaralı kredimle ilgili bankaya kredi masrafının iadesi için ptt aracılığı ile iadeli taahhütlü dilekse göndermeme rağmen ne yazılı ne de sözlü hiç bir bildirimde bulunulmadı. Ben bu masrafın tarafıma iadesini talep ediyorum şuanda durum aynı zamanda hekim heyetinde.

Mine 800 Okunma

Cevaplar

  • Mine 20 Mart 2013

    Bankamızdan kullanmış olduğunuz kredinize ilişkin “dosya masrafı” adı altında alınan ücretin iadesi talebiniz ile ilgili olarak açıklamalarımız aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. Öncelikle, tarafınızdan tahsil edilen dosya masrafına ilişkin ücretin, sebepsiz ve dayanaksız olmadığını, bu ücretin Bankamızca kredi açılışı ve kullandırımı aşamasında yapılan mutad ve zorunlu olan masraflardan oluştuğunu; Bankamızın belirtilen aşamada verilen hizmetin kalitesinin sağlanması yanında kredi fonlama maliyetleri gibi bir takım operasyonel masraflara da katlandığını belirtmek isteriz. Nitekim ilgide kayıtlı dilekçenize konu “dosya masrafı”, imzalamış olduğunuz Tüketici Kredisi Sözleşmesi ile anılan sözleşmenin eki ve ayrılmaz parçası olan Kredi Bilgileri ve Ödeme Planı’nın da “Kredi Kullandırım Dosya Masrafı” olarak açıkça düzenlenmiştir. Tüm bu nedenlerle, kullanmış olduğunuz krediye ilişkin olarak tahsil edilen dosya masrafının iadesine ilişkin talebinizi yerine getiremediğimizi bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, gelen cevap bu peki neden posta yolu ile bana cevap verilmemekte anlaşılan sizin ile mahkemede görüşücez

  • Garanti Bankası Temsilcisi20 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön