Garanti Bankası Dosya Masrafı İadesi.

Utku Ö. |

Dosya masrafı iadesine ait 2.Tüketici Mahkemesi kararına rağmen (Banka müdürüne mahkeme kararını ilettim.) Garanti Bankası iadenin

yapılmayacağını bildirdi.

Sebep olarak;

ibraname imzalamam gerektiği söylendi. Verdikleri ibranamede; bankanın dosya masrafını iade ettiği ve ileride hiçbir şikayette bulunmayacağımı

herhangi bir alacağım olmadığı yazıyor.

Hiçbir ödeme yapılmadan bankanın yapmış olduğu bu dayatma ve hukuksuzluğun çözülmesini istiyorum.

Banka müdürü dosya masrafı iadesinin kendi hukuklarına aykırı olduğunu söyledi. Bu ülkede kurumların ayrı hukukları'mı var?

Benim bütün haklarımdan vazgeçmemi istedikleri bu ibranameyi neden kabul edeyim?

Etiketler :

Kredi Masrafları

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Utku Ö.
  03 Nisan
  11:32

  Benimle iletişime geçen tüm banka yetkilileri sadece bu hukuksuzluğun nasıl işlendiğini anlatıyorlar. Bizim hukukumuz dediklerinin dışına çıkamayacaklarını ve ibraname dedikleri teslimiyet tutanağının imzalamadan iadenin yapılmayacağını belirtiyorlar. Böyle bir ibraname ticaret etiğine, insan zekasına ve hukuğa tamamen aykırıdır. Banka yetkilikleri aynı uygulamanın herkese yapıldığını çekinmeden söylebiliyorlar. Bu durum t. c. Hukukunun gerektiğinde Garanti Bankası tarafından hiçe sayıldığının göstergesi değilmi.?

 • 02 Nisan
  09:14

  Müşterimiz Sn. Utku Ö. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş