14 Ekim 2016

Garanti Bankası Bonus Kartım Kopyalanmış Ve İnternetten Alışveriş Yapılmış.

13.10.2016 tarihinde saat 21:34 'te cep telefonuma gelen haberim olmayan alışverişlerin yapıldığına dair mesajlar aldım. Bunun üzerine garanti telefon bankacılığını arayarak kredi kartımı kapattım. Morhipo ve supplementler sitesinden saat 21:32 ve 21:34 arası 5 adet toplamda 3.287,59 TL'lik alışveriş yapılmış. Telefon bankacılığında görüştüğüm görevlinin yönlendirmesi ile gerekli itirazlarımı yapacağım.

Asıl problem; normalde Garanti Bankası internet bankacılığı ve online alışverişlerinde cep telefonuna doğrulama kodu gönderimi uygulanıyordu, fakat bu alışverişlerde bu uygulama yapılmadan nasıl alışveriş onaylanabiliyor? Garanti Bankası'nın kredi kartı güvenliğinde ciddi bir açık bulunmaktadır. Yaşadığım bu olay ile beraber Garanti Bankası'nın kredi kartına devam etme kararımı gözden geçireceğim. Güvenim önemli derecede sarsılmıştır.

Kerem 330 Okunma

Cevaplar

  • Kerem03 Kasım 2016

    Garanti Bankası yetkilisi ile bugün görüşme sonrasında, kendilerine mail ile gönderdiğim harcama itirazı dilekçemden haberlerinin olmadığını (kendilerinden mail ile dilekçemin işleme alınacağı geri dönüşünü aldım halbu ki) öğrendim. Firmanın müşteri memnuniyetini sağlamalarını bırakın bir kenara, müşteriyi dikkate bile almadıklarına şahit oldum. Teşekkürler, müşteriden para koparma Garantisi bankası.

  • Kerem27 Ekim 2016

    Garanti Bankası tarafından telefon ile herhangi bir geri dönüş olmamıştır. Kredi kartım ile alışveriş yapılan firmaları bizzat tek tek arayarak alışverişleri iptal ettirmek suretiyle problemimi çözdüm. Garanti bankasının yaşadığım probleme yaklaşımından ve prosedüründen memnun kalmadım. Kredi kartı iptalim nedeniyle (yeni kredi kartı başvuruma rağmen henüz yeni kredi kartım gönderilmedi) tam bu döneme denk gelen kazandığım ve yakın zamanda geri alınan süreli bonus puanlarımı kullanamayarak ayrı bir mağduriyetim de olmuştur. Kredi kartını kabul etmeme kararı almış bulunmaktayım. Saygılarımla.

  • Garanti Bankası Temsilcisi14 Ekim 2016

    Değerli müşterimiz, Sorun yaşadığınız için üzgünüz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön