12 Şubat 2015

Garanti Bankası Anlamsız Yere Bloke Edilen Para.

7-8 yıl önce hamiline yazdığım ve çekin bulunduğu şahısla anlaşarak elden ödediğim 3 adet çekim var idi.
Geçtiğimiz aylarda 1.500 TL gibi bir rakam bu yapraklar zamanında iade edilmediği için bloke edildi (yaprak başına 500 lira galiba).

Çekleri verdiğim şahıstan çek yapraklarını istediğimde çok zaman geçtiğini ve alacak-verecek kalmadığı için yaprakları çoktan imha ettiğini söyledi. Çekler hamiline yazıldığı için bu kişiden yazı alsam da belli ki geçersiz.

Banka diyor ki bu çekler geri dönerse yaprak başına filanca lira ödeme yapmam lazım ve paradaki blokeyi çözmüyor.
Lakin çek yapraklarının bu zaman aşımından sonra bankaya geri dönmeyeceği çok açık ve kendi paramı anlamsızca alamıyorum.

Ad, 1.277 Okunma

Cevaplar

  • Ad,18 Şubat 2015

    Banka tarafından mail yoluyla "İlgili bloke işlemleri tarafımızca sağlanamadığı için, şubelerimizden destek almanızı rica ederiz" şeklinde bir geri dönüş aldım. Meselenin şubeyle çözemediğim bir konu olduğu, şikayet konusu metinde apaçık belliyken tekrardan şubeye yönlendirmenin konuyu çözmeye yönelik değil, 'müşteriyi bilgilendirdik, kafi' anlayışını yansıttığı açıktır.

  • Garanti Bankası Temsilcisi12 Şubat 2015

    Müşterimiz tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı. Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak. Değerli Müşterimiz; Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz. Teşekkür ederiz. T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön