Garanti Bankası 60 Sterlinlik Swifte Habersiz 67 Lira Komisyon Almışlar!

Alper D. |

1 Nisan 2014 tarihinde İstanbul'da bir firmaya 60 GBP swift yapmam gerekiyordu. Sterlinleri hazırlayıp Garanti Bankası Ankara Balgat şubesine gittim ve bana bu işlem için vezneden yeni hesap açtılar. Sonrasında D.K. isimli çalışan swift işlemini gerçekleştirdi. Bana bu işlemle ilgili ücret alınacağı (hem de 60 sterlinlik swift için 67 lira gibi ciddi bir meblağ) söylenmedi. Komisyonlarından hiç habersiz swift işlemi tamamlandı.

17.04.2014 tarihinde hesap akışlarımı kontrol ederken bu işlem için 67,09 TL'lik bir komisyon alınmış olduğunu fark ettim. Şubeye gittim durumu izah ettim ama komisyon miktarını biliyor olmam gerektiği söylendi! Alınan komisyonun iade edilmesini rica ediyorum.

Etiketler :

İşlem Ücretleri Şube Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Alper D.
  28 Nisan
  12:34

  Garanti Bankası Merkez Haklı Müşteri çalışanları çok ilgili idi kendilerine teşekkür ederim ama sonuç olarak Balgat şubesi habersiz aldığı komisyonu iade etmeyi reddediyor! Gerçekten tutumları hiç hoş değil! Haksız olsam dahi müşteri memnuniyeti adına yardımcı olabilirlerdi ki sonuna kadar haklıyım.

 • 21 Nisan
  01:29

  Müşterimiz Alper D. tarafından iletilen bildirim, bankamızca değerlendirmeye alındı.
  Müşterimiz ile en kısa süre içinde iletişime geçilerek, talebi hakkında yardımcı olunacak.
  Değerli Müşterimiz;
  Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı linkinden, Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren GarantiyeSor Twitter hesabımızdan, Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu’ndan veya (0212) 630 16 68 numaralı faksımızdan iletebilirsiniz.
  Teşekkür ederiz.

  T. Garanti Bankası A.Ş