03 Haziran 2016

Garanti Bankası 2016 Yılı Kredi Kart Aidatı!

Mayıs ayı içerisinde tarafımdan 82.50 TL kredi kart aidatı kesilmiştir. Bankayı arayıp durumu ilettiğimde ise bunun yasal olduğunu ve bir yıl kartımı kullanmam karşılığında 55 TL Bonus iade edeceklermiş. Ne imiş bu bir yıllık süre içerisinde yeniden kart aidatı ödeyecek mişim!
Bu arada bir arkadaşıma aldıkları kart aidatını iade etmişler. Bir öğretmen olarak bilinçli tüketici kimdir ve haklarını nasıl savunmalı başlığı adı altında bu olayı örnek olarak sınıfta kullandım. Öğrencilerimin ne dediğini tahmin edersiniz. Onların merak ettiği gerçekler sadece kitaplarda mı kalıyor. Bakalım hakkını arayan insanlar sadece kitaplarda haklı çıkacak.Sonucu hepimiz göreceğiz. Bu olayın sonucu da yıl sonunda öğrencilerimiz ile değerlendirmek istiyorum. Bu yazıyı da duyarsız kalmamak adına hakkını arayan bilinçli bir öğretmen olarak yazıyorum.

Hüseyin 104 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin11 Haziran 2016

    2016 yılının mayıs ayında bankanız tarafından alınan 82.5 TL tutarındaki kredi kart aidatının tarafıma geri ödenmesi istiyorum. Bankanız daha önceki yıllarda (2010_2011) almış olduğu kredi kart tutarlarını mahkeme yoluyla kaybetmiş ve tarafıma iadesini yapmıştır. Kanunlarımıza göre kazanılmış hak kapsamında olan bu durumun görmezden gelinmesi asla kabul edilemez. Şu ana kadar da tarafımdan kart aidatı kesilmediği halde bu yıl yeniden alınmaya başlanmıştır. Bu konuda yapmış olduğum görüşmelere rağmen bankanızı tutarı hala geri ödemeye yanaşmadığını görmekteyim. Bankanız sözde mağduriyetimizi giderme adına 55 TL Bonus teklifinde bulunmuştur. Bu olsa olsa yüzsüzlüğünüzü kapatma çabası olabilir ve kesinlikle kabul etmiyorum. Bir öğretmen olarak öğrencilerine bilinçli tüketicinin nasıl olmasını gerektiği anlatan bendeniz bu adaletsizliğe sessiz kalmayarak göstermek istiyorum.Saygılarımla..

  • Hüseyin08 Haziran 2016

    Sayın Garanti Bankası yetkililerine... Göndermiş olduğum şikayetim ve incelemeye aldığınız kart aidatı işlemin bir an önce sonuçlandırılması bekliyorum. Mesaj ile kredi verdiğiniz bir dönem de bu sorunun halen çözülememiş olması siz bankanız ve biz müşterileriniz adına düşündürücüdür. Gereken hassasiyeti göstermesini bekliyorum. Bizler bu konunun nasıl sonuçlanacağı gerçekten merak ediyoruz ve örnek bir hak arama mücadelesi olması açısında değer veriyoruz. Saygılarımla...

  • Garanti Bankası Temsilcisi03 Haziran 2016

    Değerli müşterimiz, İtirazınız ile ilgili işlemlerimizi başlatıyoruz. Şikayetvar platformu aracılığıyla bize iletmiş olduğunuz mesajınızı kayıtlarımıza aldık. Konuyu inceleyeceğiz ve sistemimizde kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden size en kısa sürede dönüş yapacağız. Bize aşağıda belirttiğimiz kanallardan her zaman ulaşabilirsiniz. - 444 0 338 Haklı Müşteri Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - http://www.garanti.com.tr Haklı Müşteri Hattı İletişim Formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @GarantiyeSor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan GarantiyeSor İletişim Formu İyi günler dileriz. Saygılarımızla, T. Garanti Bankası A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön