27 Mart 2013

Garanti Bankası 2 Yıldır Otomatik Ödeme Talimatı Kullanıyorum Ama Hesap İşletim Ücreti Kesiliyor!

Sayın Yetkili,
Çok uzun zamandır bütün bankacılık işlemlerimde Garanti Bankasını kullanıyorum.

Ankara'ya yerleşmem sonrasında da 2 senedir tüm fatura ödemelerimi Garanti bankası üzerinden otomatik ödeme talimatımla yahut ödeme günü öncesinde direk olarak yapıyorum. Mart ayında ek olarak Avea faturalı hatta geçiş yaptığım için, otomatik ödeme talimatını yine Garanti bankasına verdim ve ilk faturamı diğer bir kaç faturam ile birlikte otomatik olarak gerçekleştirdim.

Ancak ne var ki, 26 Mart günü hesabımdan 2012 yılı 2. yarıyıl hesap işletim ücreti olarak 44,77 TL kesildiğini gördüm!

Hesabımdan kesilen bu tutarın hesabıma derhal iadesini istiyorum.

Gereğinin bilgilerinize arz ederim.

Yilmaz 678 Okunma

Cevaplar

  • Yilmaz12 Temmuz 2013

    Sayın Yetkililer! Sisteminizden yine, 9 temmuz tarihinde 1. yarıyıl hesap işletim ücreti olarak bu sefer 49 TL hesap işletim ücreti kesilmiştir! Bugün konuyla ilgili olarak twitterdan paramın iadesiyle ilgili başvurumu yapmış olmama rağmen hala paramın iadesi sağlanmamıştır! Sayın çok değerli yetkililer! Tüm maaş hesaplarımız Finansbank'tadır ve bu sebeple hiçbir hesap işletim ücreti sorumluluğumuz yoktur! ancak buna rağmen ben uzun yıllardır (son bir kaç aya kadar) keyifle kullanmakta olduğum garanti bankası servislerinden, bu süpriz kesintiler sebebiyle artık yaka silkmeye başladım! Tüm para transferlerimi Finansbank'a taşımam sadece iki dakikamı alır ancak siz hem vaktimi çalıyorsunuz hem de bankanızda halihazırda işlem görmekte olan 4 adet otomatik ödeme talimatıma rağmen parama el koyuyorsunuz! Garanti bankasını kullandığımıza da tavsiye ettiğimize de bizi pişman ettirmeyin! Paramın DERHAL iadesini rica ediyor ve bu tür saçmalıklara maruz kalmamamız için "sakat" işlem prosedürlerinizi değiştirmenizi tavsiye ediyorum! Zannediyorum ki şikayetimi ve talebimi yeterince makul ve açık bir şekilde ifade edebilmişimdir! Bu arada Bu bir finansbank reklamı değildir! Sadece müşterilerinizi aptal olmadığını, size göbekten bağlı olmadığını, hizmetlerinizin asaması noktasında daha iyi alternatiflerin her daim hazır olduğunu belirten küçük bir hatırlatmadır! Yıllardır kullanmakta olduğum Garanti bankası servislerini ilerleyen dönemde kullanmaya devam etmeyi ümit ediyorum! Sistemden arayacak arkadaşınıza da tavsiyem şudur: "beyfendi, kayıtlarınızı sisteminizde görüyoruz ancak, siz bazı ödemelerinizi online şubeden, bankamatikten..vs kanallardan gerçekleştirmişsiniz ve işi otomatik ödeme talimatına bırakıp, son dakka golü atmamışsınız!...vs...vs..vs!!" Değiştirin kardeşim program ayarlarınızı! yok onu beceremiyorsanız, size gelecek her türlü para/ödeme için bin türlü hatırlatma mesajı oluşturabilen sistemlerinizde, biz ödememizi yaparken, yahut geciktirdiğimizde yahut olmadı hesabımız ödemeye müsait olmadığında, beyfendilik edası ile, bunu da hatırlatın! Bu konuda müşteri merkezli gerçekleştireceğiniz her proje, atacağınız her adım, hesabını kontrol eden bir müşterinin bir anda 49 TL sinin buharlaşıp uçtuğunu görmesinden çok daha faydalı ve sevindirici olacaktır diye düşünüyorum! SaygılaR!

  • Garanti Bankası Temsilcisi27 Mart 2013

    Sayın Müşterimizin şikayeti hakkında, Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Konu hakkında müşterimize en kısa sürede bilgilendirme yapılacaktır. Saygılarımızla, T.GARANTİ BANKASI A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön