Fuzul Otomotiv'e Girmek En Büyük Hatamdı

Hakan Hakan29 Ocak 10:30

100.000 TL için Ekim 2018 tarihinde kurasisteme girdim. Ödemelerimi aksatmadım. Sisteme girerken bana çekiliş size çıkınca en geç 15-20 gün sonra para hesabınıza geçer dendi. Artı araç ipotek ücreti hakkında hiç bilgi verilmedi çünkü rakam 50.000 TL için 600 TL'den fazla. Eşim imza sirküsğ saçmalığı 60 TL'de ona ödedim.Ben çok pişmanım. Nedenlerini anlatayım.

1-100.000 TL için 7800 TL organizasyon aldılar. 33 ay çekilişli sistem, kura çıkana kadar 2703, kura çıktıktan sonra 3203 TL. Ödeme ile (kendi paramın düşmanı gibi) sisteme girdim. 2-14. ay 5 Aralık kura bana çıktı. Ben görevlerimi yerine getirdim ve hiçbir ödememi aksatmadım. 15-20 gün içinde teslim beklerken (eğlence başladı) o süre yasal olarak 40 gün dediler, tamam eyvallah dedik ve en başta söylemedikleri saçma masraflara da istemeye istemeye tamam dedik. Evrakları verirken sordum ki aralık ödemesi yapacağım mı diye, Fuzul Otomotiv şube sorumlusu gerek olmadığını 100.000 TL'den mahsup edileceğini söyledi. Tamam dedim evrakları verdik hanımımla çıktım. Olaydan 15 gün sonra civarı Trabzon Fuzul Otomotiv şube beni aradı. Bu arada ben Rize şubesine kayıtlıyım. Arayan zaten bana çıkmış ayın da ödemesini yapmam gerektiğini söyledi. Ben de Fuzul Rize'de olanları anlattım ve yatırmama gerek olmadığımı söyledim. Tamam dedi kapattı. Bir hafta sonra bu sefer Rize Fuzul Otomotiv aradı. Ödeme yapmam lazım dediler. Ben de bunlara dediklerini hatırlattım. Muhatap olan arkadaş aradı. Ben böyle bir şey demedim siz uyduruyorsunuz falan dedi. Ben dediğini söylüyorum o demediğini, neyse tartıştık biraz (bu arada hanımıma da sordum acaba ben mi yanılıyorum diye. Hanımım da benim doğru söylediğimi söylüyor).

Bilmiyorum ben ben haklıyım.Buradaki konu şu: velhasılı bir yanlış anlaşılma sonucu 8-10 gün için, zaten bana çıkmış kuranın paranın, teslimatını 30 gün geciktirmek hangi insafa sığar!Yani 2700 TL bbana çıkmış- ödememi 8-10 gün geciktirdim diye -ki bence o şubedeki o arkadaşın hatası ona göre de benim hatam- 100,000 tl paramı ki bu paranın da yarısına yakını benim ödediğim para verilmiyor.Yazıklar olsun sizden istediğim hatanızı bir an evvel telafi edip derhal paramı vermeniz.

Cevaplar

profile-icon Hakan 24 Şubat 16:02

Bu firma ödememi bir ay geciktirerek bana 1300 TL. Zarar ettirdi. Ödememi bir ay geç yaptı. Sonra firma ödememi yaparken 863TL. (kendilerinin sözleşme yaparken söylemediği noter ücretleri. Sadece 54000TL. Karşılığı borç için noterin kestiği para. Yüzde 2civarı. Bankaların zulmünden bile çok.) daha zarar ettirdi. Az önce bana mesaj geldi Fuzul Ev'den, ödeme yaptığım bu ayki takside 500TL:daha ödemem gerektiği için. Gerekçe yok. Sözleşmeye göre bir ay sonra vermem gerekiyordu.

profile-icon Hakan 12 Şubat 11:56

Çok çok çok kötü bir firmaymışsınız. İnsan bir arar sorar derdin ne diye. Hem paramı vermeyi haksız olarak geciktiriyorsunuz, hem de daha acı olanı suçsuz gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun size. Çok içerledim. Benim hayata bakışımı değiştirdiniz. Yazıklar olsun...

Fuzul Otomotiv Logo Fuzul Otomotiv 10 Şubat 10:04

Değerli Müşterimiz, Fuzulev olarak tüm müşterilerimize daha iyi bir çözüm süreci sunabilmek adına, sizleri firmamızın resmi iletişim kanallarından çözüm üretmeye davet ediyoruz. Bu sayede daha hızlı daha güvenli bir iletişim sağlamamız mümkün olacaktır. Bildiriminizi; [email protected] mail adresi üzerinden ya da 0(212) 979 69 03 numaralı telefondan arama yoluyla iletebilirsiniz. Bizlere ilettiğiniz tüm konuları titizlikle inceleyip, tarafınıza en kısa sürede dönüş sağlayacağız. Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon İsmail 24 Şubat 23:36  

  Bende reklamı gördüm, başvuruda bulundum, amma şikayetleri görünce vazgeçdim, ve şaşırmadım herkes dalavere peşinde

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Hakan 25 Şubat 00:25  

  Zaten şu an finansman çok uygun. Kuveyt Türk Türkiye Finans vb. Bu sistemden çok daha uyguna geliyor. Ayrıca sinirlerinizi de bozmuyorlar.

 • profile-icon Gencay 19 Şubat 17:52  

  Buradan 8 arkadaş araba almayı düşünüyordum şu anda vazgeçtik

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Hakan 25 Şubat 00:21  

  Haksızlıkları psikolojimi bozdu. Siz Sekiz arkadaş samimi olun, dürüstlükle ve senetle ve yazarak yapın, dünyaları alırsınız.

 • profile-icon Osman 19 Şubat 01:16  

  Bu tür firmalar para tuzağı uzak durun, sizi ve paranızı kullanıyorlar, ve duruma göre de paranıza el koyuyorlar, aklı olan uzak durur.

 • profile-icon Berkan 18 Şubat 13:50  

  Test

 • profile-icon Hadi 18 Şubat 09:54  

  Bende girecektim ancak buradaki yorumlardan sonra vazgeçtim aman orada dursun

 • profile-icon İkbal 16 Şubat 22:06  

  Bu firma jet fadil in değil mi? Ben öyle diye biliyorum. O adamın dolandırmadığı kalmadı zaten. Ceza da almıyor nasıl oluyorsa

 • profile-icon Hakan 15 Şubat 17:00  

  Hiç güvenim yoktur bu bür şeylere iyi ki bulaşmamışım hiç

 • profile-icon Hakan 14 Şubat 14:26  

  Sistem çok güzel. Ama uygulama sıkıntılı. Müşteri temsilcileriyle dönüyor. Onlar hiçbir şeyi düzgün anlatmıyor. Her şey satana kadar. Girerseniz bütün masrafları satır satır sözleşmeye yazdırın. Üyelik parası çok yüksek. Para teslimleri çok geç.

 • profile-icon Hakan 14 Şubat 14:19  

  Finans kurumlarında çok daha uygun. Bu sistem zaten 20-30ay. Biz Arabayı alana kadar arabalar yüzde 30prim yaptı. Neyse ki ben arabamı almıştım. Fikir sizin.

 • profile-icon Selim 14 Şubat 13:55  

  Demek ki girilecek Bir sistem değil

 • profile-icon Mesut 13 Şubat 14:42  

  kesinlikle tavsiye etmiyorum bankanin faizi bunlardan kat ve kat daha iyi

 • profile-icon Mesut 13 Şubat 14:40  

  bende senin gibi mağdurum abi dunyanin hatasidir lanet olsun cok pişmanım

 • profile-icon Hakan 12 Şubat 22:24  

  Muhammet kardeşm biri elktrik paramı öde derse, gerçekten ihtiyacı varsa ve benim de durumum varsa öderim. Yanlış düşünmüşsün burada. Fuzul eve girme nedenim, araba lazımdı. Finansdan alabilirdim, bunlar uygun geldi. Ama başta birşey anlatmıyorlar.

 • profile-icon Muhammet 11 Şubat 23:44  

  Bir gariban elektrik faturamı yatı dese köpek muamelesi yaparsınız, insanın ne işi olur bu yaptıkları belli olmayan şirketlerle, neyse hak etmişsiniz, bu da size ders olsun. Geçmiş olsun.

 • profile-icon Ersin 11 Şubat 21:47  

  Adam şikayetini arz etmiş. Haklı olmadığınız apaçık ortada. Demekki reklam bu işin arka planıymış. ÖĞRENMİŞ OLDUK. Arkadaşa üzüldüm

 • profile-icon Ruken 11 Şubat 10:04  

  Dolandırmaya çalışıyorlar sizi iste belli güvenmeyin bence dava açın bir de başkalarını da dolandiramasinlar bence sosyal medya vb. Yerlerde ifşa edin bu dolandırıcılığı

 • profile-icon Aloğlu 11 Şubat 02:17  

  Kendiniz tarafınfan dolandırmışsınız. Büyük başarı

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler