Fuzul Otomotiv Yalan Dolan Geç Teslimat!

Sinan Sinan24 Ekim 2019 20:26

İstanbul Sultangazi şubesini aradım müşteri temsilcisi E***A**** ismindeki şahıs açtı. 30.000 TL'lik bir araç alacağımı söyledim ne kadar organizasyon ücreti alacaklarını sordum. 1500 TL'dedi tamam eyvallah taksit sayısını ne düşünürsünüz dedi. 1600 litre aylık ödeme yapabileceğimi söyledim ve Eminevim'den de teklif aldığımı söyledim aynı şekilde aylık ödeme yapacağımı ve onların 9 ayda arabayı bana teslim edeceklerini söyledim. Bana E***A*** adlı şahıs biz 8. ayda teslim ediyoruz detaylı bilgi için şubemize buyurun dedi. Neyse şubeye gittim orada demez mi bizde 9. ayda teslim ediyoruz.

Benim Fuzul Oto'yu tercih etmemin nedeni 300 TL daha az organizasyon ücreti neyse orada bana hemen kendilerine ödemem gereken 1500 TL organizasyon ücretini bankamatiğe yatır dediler, yatırdım. Neyse sözleşmeyi getirdiler sözleşmeyi gösterip isterseniz bir okuyun dediler bende okumadım benimkisi kuralı sistem değil ben öyle seçtim vade ortası sistem 19 ayın yarısı yani 9.5 ay ben Ocak ayında 1 taksiti yatırmaya başladım. Bana söylenen Eylül en geç Ekim ayında araç teslimatı yapacaklarını söylediler. Tamam eyvallah gel gelelim Ekim ayını da ödedim bana teslimat tarihinin 18 Kasım olduğunu söylediler. Bunu onlarda söylemedi çünkü ben Arnavutköy'de oturduğum için yeni açılan Arnavutköy şubesine yollamışlar dosyamı buradaki müdürden öğrendim.

Gelelim teslim zamanına bana baştan kefil istiyoruz denilmedi bir sürü evrak kefil bekarsa tek başına kefil, evli ise kefil ve karısı olmak zorundaymış, daha bitmedi kendi karınız kefilin ve sizin maaş bordrosu eşlerden el yazısıyla dilekçe yine eşlerden noter tastikli imza beyanı, bunların ikisi 128 TL daha bitmedi kalan borcunuzu hem size hem kefile senet imzalatıyorlar. Nüfus kayıt örnekleri neyse orada hepsini hallettik. Kaldı maaş bordroları getirmenize gerek yok resim çekip WhatsApp'dan atarsınız olur dedi.

E****A**** hani bu kefil işini başında bana söylemeyen E****A**** neyse bordroları aldık resim çekip attık olmuyormuş böyle maaş bordroların aslı ve yanı sıra maaşında haciz yoktur Yazısı olacakmış onu da aldım bir hafta sonra bana diyor ki kefilin maaş son aya ait değilmiş, son aya ait olsun neyse sonuç olarak Eylül veya en son Ekimde teslimat yapılacaktı. Sözde ama yok bir de beni başlarından atmak için başka şubeye yollamışlar dosyamı! Yazıklar olsun. Ekim ayı bitmeden sadaka değil teslimatı istiyorum.

Cevaplar

profile-icon Sinan 24 Ekim 2019 20:49

Başta gösterilen saygıyı itibarı ne yazık ki paralarını aldıktan sonra bulamassınız çünkü işleri bitmiştir sizinle girerken en büyük isteğim faize bulaşmamak içindi ama ne yazık ki girdim gireceğime pişman ettiler. İstanbul Sultangazi şubesine sakın ama sakın uğramayın müdürleride aynı çözüm bulmak yerine çalışanını haklı bulması beni çileden çıkardı aldıkları para haram olsun teslimat ayı geldi ama ne yazık ki ortada araba yok niyeni çünkü Benim gibi düşünün Türkiye genelinde binlerce kişiye 1 ay geç teslimat yaptıklarını benimkisi 30.000 başkasının ev paralarını milyonlar yapıyor onu işletiyorlar akıllarınca ama Düşünmüyorlar ki kul hakkı hepsinden üstün ben girdim gireceğime pişman oldum siz girerken bir daha düşünün derim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Kerim 24 Aralık 2019 18:33  

    Bidahami asla paramı versinler geri başka bir şey istemiyorum alırken başkalar vermiye gelince gerçek yüzleri çıkıyor ortaya

    Cevapları Gizle (1) arrow
    profile-icon Öztürk 26 Şubat 23:39  

    Tabi canım sana para verecek ler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler