15 Mart 2018
#10235586

Fujitsu Klima Hasar Gören Klimanın  Uzun Süre Parça Tedarik Edilmemesi

Ağustos 2013 yılında satın alınan ve Edremit yetkili servisince ilk montaj ve kurulumu yapılan Fujitsu inverter split klima, 07 Ocak 2018 tarihinde arıza bildirimiyle yine, Edremit servisine müracaat edilmiş. Yapılan tetkikler neticesi klima çalışırken iç ünitenin duvara montajını sağlayan sağ askı bölümünün blok halinde kırıldığı servis elemanlarınca belirlenmiştir.


20 günlük yasal onarım suresi dolmasına rağmen 08 Şubat 2018’ e kadar bir ay ilgili parça tedariki için beklenmiş, ancak servis yetkilisinden sorulduğunda parçanın stokta olmadığı ithalatçı firma tarafından yurt dışından sipariş verilerek getirtileceği belirtilmiştir. Klima ekte gönderilen resimlerdeki gibi düşmemesi için ilkel metotlarla tedbir için bağlanmış, ancak onarılması geciktiği ettiği sürece, yaşanılan bir ev ortamında tehlike arz etmektedir.
Sonuç olarak, yedek parçanın tedariki için yasal süreleri hayli aşmasına ve durum hakkında 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde tarafıma ve yasal süresi içinde bilgi verilmesi için mail göndermeme rağmen. 14 Mart itibariyle firma yetkilileri tarafından hiçbir şekilde onarımın ne zaman yapılacağı belirtilmemiş veya parçanın siparişinin verilip verilmediği hususunda dahi geri dönüş yapılmamıştır.
A**A** A**.

Talu Talu 7.622 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları