sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Fujitsu Klima Distribütör Firmanın Bile Stoğunda Olmayan Ürünleri Sattılar ve Farklı Bir Cihaz Monte

Hüseyin Hüseyin20 Ağustos 2015 14:41

İzmir Bornova ilçesi Güven teknik klima bayisinden 1 adet fujitsuasyg12lmc ve bir FujithermaFtwxsc9bxhs kodlu klimayı satın aldım. Montaj için yaklaşık bir hafta sonrasına anlaştık ve belirlenen tarihlerde gelmeyi bırak telefona bile cevap vermediler.

Daha sonrasında ise geliyoruz dediler ve geldikten eve geldikten sonra fujitsu cihazının stokta olmadığını en erken 15 gün sonra geleceğini söylediler. Fujitherma yerine de eco therma diye bir cihaz getirmişler. Ayrıca montajı yapan diğer firmada (Alo Klima) tüm uyarılarıma rağmen boruları kablo kanalına almadı, cihaza ilk çalışma öncesi vakumlama yapmadı ve servis formunun kopyasını vermedi. Diğer cihazın para iadesi içinde bekliyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Hüseyin 27 Ağustos 2015 11:28

Son Durumu Tarih Sırasına Göre Özetliyeyim; * 18.08.2015: Bayiye gidip iade işlemini talep ettim. * 21.08.2015: Bayi bankaya işlem iptal bildirimini 3 gün sonra yapmış * 26.08.2015: Distribütör firmanın satış sonrası hizmetlerinden Büşra hanımla irtibata geçtim ve geri dönüş beklememe rağmen bir geri dönüş olmadı. *27.08.2015: Bayiden satış temsilcisi aradı ve gayet rahat azarlayarak ve bağırarak, paranızı yatırdık yeter artık, distribütörü aramanıza ne gerek var şeklinde bir yaklaşımda bulundu. Ben firmanın bankasını aradığımda, hesabında para olmadığı için iade işleminin yapılmadığını öğrendim (firma müşteri temsilcisine ulaştım). Hesaplarına parayı 26.08.2015 tarihinde yatırmışlar

profile-icon Hüseyin 20 Ağustos 2015 15:30

Satışı yapan firma geldi deldikleri yerleri sıvadı, kablo kanallarını çaktı. Ancak bankadan dolayı vazgeçtiğim ikinci cihazın parasını bir hafta sonra ödeneceğini söylüyor. Israrcı tavrım ve telefonlarımdan sonrada fujitsu müşteri hizmetleri vakum için geleceklerini söylüyorlar ama geçti artık. Sonuçta vakum olayı ilk kurulumda ya da cihazın başka bir yere taşınması sırasında yapılan bir işlem. Ama yinede onlara iş olaması için gelmelerini ısrarla istedim, bekliyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular