Toplam çözüm sayısı
..
Fuga Mobilya ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Seray'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Yeni karşılaştırma

ile

Fuga Mobilya Büyük Hayal Kırıklığı...

19253görüntüleme
Seray
Seray 14 Eylül 2018 16:02

Biraz uzun ama özetlemeye çalışırsam; büyük hayallerle yeni bir ev alıp en ufak detayı için günlerce aylarca gezdim. Kalitesi ve tasarımları sebebiyle piyasa üstü rakamları olmasına rağmen salon için Fuga Mobilya'yı tercih ettik keşke etmeseydik...

Ürünleri aldıktan aylar sonra teslim alabildik (evimiz gecikti) ve salon mobilyalarım kurulurken ağlamamla başladı hikaye. Masa, sehpa, konsol v. s. Tamam ama salonda en çok yer kaplayan koltuk resmen kot rengine benzer mavi ®ye yakın bir renkti. Oysaki perde, duvar kağıdı, sandalyeler detaylar her şey gri geleceğini sandığımız koltuğa göre ayarlanmıştı...

Eşimle hemen mağazayı aradık görevli kişi geldi baktı ışıktan böyle, içindeki iplikler yansıyor vesaire gibi açıklamalar yapıp merkezle konuşup yardımcı olacaklarını söyledi, bende rahatladım tabi gerçekten bu yanlışlık düzelecek diye. Ama tabi ki sonuç öyle olmadı bizden değişikliği yapmak için 5000 lira gibi bir rakam istediler.

Bu arada yaşanan sorunlar çoğaldı, onlardan satın aldığımız ayaklı lamba için bize teşhir ürünü gönderdiler (çizik ve paslı) tartışmalar sonucu iade ettik, koltuğun bir eksik yastığını 1 ay sonra teslim ettiler (defalarca aradık).

Şikayette bulunduk bizi merkezden arayanlar oldu ama parasız hiçbir şey yapmak istemediler. Uzun lafın kısası şu an evimde kocaman salonuma hiç uymayan her gördüğümde üzüldüğüm Mavi bir koltuğum var. Sonrasında iş yerimde olanları anlattığımda meğer birkaç arkadaşımız daha benzer sorunlar yaşamışlar.

Evim için çok yerden alışveriş yaptım en küçük mağazalar bile müşteri memnun değilse ne sebeple olursa olsun hemen gerekli aksiyonu aldılar ama Fuga toptan sınıfta kaldı, hem bizi hem çevremizdeki çok müşteriyi kaybetti. Ayrıca müşteriye yaklaşımları çok başarısız.

Reklam ve memnuniyet radyo reklamları vesaire ile değil ağızdan ağza yayılarak yapılır, sizin için tam tersi oluyor İzmir Fuga.

Fuga Mobilya Logo
Fuga Mobilya18 Eylül 2018 14:00

Değerli müşterimizin seçmiş olduğu ürünün ölçüsü, kumaş modeli ve rengi ile teslim edilen ürünün, ölçüsü, kumaşı, özellikleri, kod numarası birebir aynıdır. Müşteri memnuniyeti adına, müşterimizin talep ettiği yeni ölçü ve kumaş değişikliği için ise, sadece yeni seçmiş olduğu, ithal kumaşın bedeli talep edilmiş olup, daha büyük, yeni ürünün bedeli, kumaş işçilikleri, nakliye montaj gibi ücretlendirmeler, talep dahi edilmemiştir. Ayrıca belirtilen eksik kırlentte ise, kumaş firmasının, stoklu olmayan, ithal kumaş termininden ötürü bir gecikme yaşanmıştır. Dekoratif kırlentler de ücretsiz olarak kendilerine teslim edilmiştir. Talep edilen kumaş maliyet bedelinin, %50'si firmamız tarafından karşılanacağı, müşterimize iletilmiştir.

Seray
Seray18 Eylül 2018 14:17

Bu şekilde bir cevap geleceğini tahmin ediyordum sırf insanları bilgilendirmek için bir açıklama daha yazmak istiyorum. Birincisi kumaşın kod numarası faturada ya da bizim kontrol edebileceğimiz bir yerde yazmıyor siz öyle söylüyorsunuz (onların sipariş formunda yazıyormuş bizde nüshası yok) bana göre o kartelada başka bir renkti benim istediğim. İkincisi müşteri size gri renk istediğini baştan beri söylüyorsa, fotoğraflarla anlatıyorsa (sizin değiminizle ışıkta renk değiştirmeyen (Mavi olmayan! ) ) müşteriyi doğru renge yönlendirmekte yine sizin görevinizdir kartelayı müşteri değil siz tanıyorsunuz. Üçüncüsü öyle müşterisine değer veren firmalar var ki (isteyenlere tavsiye verebilirim) ortada bir hata olmadan bile müşteri beğenmediğinde gerekli değişiklikleri sorgusuz sualsiz yapıyorlar. Bize sadece nakliye ve işçilik ücretini almamayı teklif ettiler yukarıda yazılan gibi kumaş maliyetinin yarısı da teklif edilmedi, bahsi geçen maliyetde hiç az bir rakam değil 5000 liradır. Son olarak da kırlentler teslim edilmedi dememiştim (1 ay sonra geldi), bu ve paslı çizik gelen lamba örneklerini vererek takibinizin olmadığını ve müşteri sizi defalarca aramadan gerekli aksiyonları almadığınızı belirtmek istemiştim.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile