18 Kasım 2016

Fuga Mobilya Eksik Hizmet Veriyor!

20 Haziran'da Ümraniye Modeko'daki Fuga'dan 10.000 TL ödeyerek köşe koltuk aldık, alırken ayrıca koltuk kumaşından koltuğu kaplayacak kadar ilave kumaş istedik, 100 TL karşılığı bunu verebileceklerini söylediler, kabul ettik, koltuk geldi ancak kumaş gelmedi, yaklaşık 2 ay sonra yoğun aramalarımızdan sonra kumaş mağazamızda gelip alabilirsiniz dediler gittik, koltuğun toplam uzunluğu 7-8 metre iken 2 metre kumaş verdiler, itiraz ettik, tamam ek kumaş getirtiriz dediler, çalışanlardan biri "ben aynı yerde oturuyorum ben getiririm sizin gelmenize gerek yok" dedi, haftalar geçti arayan soran olmadı, birkaç arama ile nihayet birisine ulaşabildik, 1000 TL istediler. Bugüne kadar hiçbir gelişme olmadı, koltuğu satan kadar her sözü verdiler ancak sattıktan sonra hiçbir sözlerini tutmadılar.

Muhammet 6.680 Okunma

Cevaplar

  • Muhammet 01 Aralık 2016

    Eski koltukların alınması konusunda nasıl 'yanlış yönlendirdiğimizi' anlamadım, zaten bu konuyu (aslında yapmam gerekirken) zar zorda olsa çözüldüğü için şikayet konusu yapmadım. Ancak örtü için kolçaktan bahsetmedik. Tüm koltuğu kaplayacak örtü şeklinde kumaş istediğimiz belirttik. Aslında önce koltuk şeklinde dikilmesinden bahsettim ancak eşim ve satıcı bayan bunun mümkün olmadığını söyleyince sustum, sadece tüm koltuğu kaplayacak kumaş istediğimizi, fiyatın ne olacağını sorduk. 100 TL'yi geçmez dedikleri için kabul ettik. (başka bir fiyat söyleselerdi belki kumaşı almayalım o zaman derdik, ya da koltuğu almaktan tamamen vazgeçerdik). Kumaş koltukla gelecekti gelmedi, aradık gelince biz size haber veririz dediler, aramadılar. Biz gittik ilk görüştüğümüz bayanı sorduk yoktu, başka kimse yok mu bize yardımcı olacak dedik, diğer satıcılar ne vardı diye sordu. Konuyu anlattık, AA depoda bir şey vardı omu bir bakalım dediler, üzerinde adımız yazıyordu, verdiler. O zaman kumaşın sadece 2 metre olduğunu öğrendik, bu kadar kumaş koltuğu kaplamaya yetmez dedik. Biz yeniden sipariş verelim dediler. Bir tanesi ben sizinle aynı sitede oturuyorum ben getiririm dedi. Sonuç buraya vardı. Koltuğu satana kadar her türlü sözü verdiler, satış tamamlanınca yan çizdiler. Verdikleri cevaptan firmanın konuya nasıl yaklaştığı anlaşılıyor. Bir çözüme ulaşmayacağı da aşikar. Bu şikayetin kimseyi bu firmadan vazgeçirmeyeceği de malum, ancak bu firmadan mal alacaklara tavsiyem, her konuyu net bir şekilde faturaya açık açık yazdırmaları, (eski koltuk evden alınacak, xx metre kumaş xx karşılığı temin edilecek gibi) Birde ek not düşeyim, Modeko dan bir önceki alışverişim perde idi, orada da ayrı bir kazık yedim, bu uyarımı tüm Modeko için alabilirsiniz. Söz uçar yazı kalır.

  • Fuga Mobilya Temsilcisi01 Aralık 2016

    Merhaba , Müşterimiz mağazamızdan koltuk takımı satın almıştır. Satış esnasında satış temsilcimize evindeki koltukları ihtiyacı olan birine vermek istediğini belirtmiş ve konuya mağaza müdürümüz dahil olarak böyle bir hizmetimiz olmadığını ama arkadaşlarımızın konu hakkında yardımcı olabileceğini ifade etmiştir. Teslimat günü müşterimizin ürünleri tarafına teslim edilmiş olup evinde bulunan koltuklar ekibimizce barınaklarına taşıttırılmış tır. Müşterimiz bu konu ile ilgili bizi yanlış yönlendirmiş olup iyi niyetimizi suistimal etmiştir. Kumaş konusunda müşterimiz koltuk kolçakları için 2 metre kumaş siparişi vermiştir. Kumaş hazır olduğunda mağazamızdan kumaşı almak için geldiğinde başka bir satış temsilcimiz ile görüşerek komple koltuk için kumaş istediğini belirtmiş ve satış temsilcimiz konuyla ilgili sipariş geçebileceğini söylemiştir. Ertesi gün ilgili satış temsilcimiz müşterimizi arayarak fiyat konusunda bilgi vermiş olup müşterimiz karşı çıkarak 100 TL ye 10 metre kumaş almaya çalışmıştır satış temsilcimiz tarafından böyle bir durumun söz konusu olamayacağının bilgisi müşterimize aktarılmıştır. Müşterimize 100 TL ye 10 metre kumaş verilebiliriz diye bir ifade kullanılmamıştır. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön