06 Ekim 2015

Franke Mutfak Yeni Ürün İçin Kurulum Ücreti!!

Franke Mutfak ankastre ocak aldım. Ürünü hiç açmadan kurulum bağlantı için servisinizi aradım. Benden gaz bağlantısı için 30 TL ücret talep ettiler. Yeni ürün kurulumu için para alındığı nerede görülmüştür. Zaten ürünleriniz için piyasadaki ürünlere oranla yüksek meblağlar ödüyoruz, bu kurulum ücreti de neyin nesidir? Umursamaz bir tavırla anlaşmamız bu şekilde diye bir muamele ile karşılaşıyorum. Yeni ürün kurulumu için para istenmesi bence kabul edilemez. Konu ile ilgili ivedi dönüşünüzü bekliyorum.

Zeynep 834 Okunma

Cevaplar

 • Zeynep09 Ekim 2015

  Ayrıca bu ürünü satan bayilerinize de kurulum ücretsiz deyip, insaları kandırmaları yerine kurulum icreti var demenizi şiddetle öneriyorum.

 • Zeynep09 Ekim 2015

  Sizin 3'te bir fiyatınıza ürün satan firmalar (vestel, Arçelik, simens, boş vb.) ücretsiz olarak yapıyor. Nereye giderseniz gidin yeni ürün aldığınızda kurulum dediğiniz şey müşteriye ürünü çalışır şekilde teslim etmektir. Ben sizden benim hatam ya da benim evimde oluşan sıradışı bir şey için ekstra işlem yapmanızı talep etmiyorum. Doğalgaz üzerinden çalışan ürün için bu ürünü yeri hazır olan doğalgaz borusu ile bağlamanızı istiyorum. 1200 lira verip o ocağı satın alıyorsak, 30 lira verip işlemi yaptırmak sorun değil ama insanları bu şekilde kandırırcasına bir uygulama yapmanızı sizin gibi büyük bir firmaya yakıştıramıyorum.

 • Zeynep09 Ekim 2015

  Kurulum denilen şey herkesin bildiği üzere ürünün garantisinin başlatılıp müşteriye çalışır şekilde teslim edilmesidir ve bunu şuana kadar duyduğumuz tüm firmalar ücretsiz olarak yapaktadır. Fakat siz almış olduğumuz doğal gaz ile çalışan fırını geliriz garantisini başlatırız fişini takarız ama doğalgaz ile bağlantısını yapmayız size teslim ederiz diyorsunuz. Ancak ekstra 30 TL verirseniz ocağın doğlagaz borusunu takar ocağı çalışır teslim ederiz diyorsunz. Bu ocağı doğalgaz ile çalışır şekilde satıyorsanız, doğalgaz bağlantısını da ücretsiz yapmanız gerekir, çalışır duruma getirmek için başka bir formül yok.

 • Zeynep07 Ekim 2015

  Merhaba, montajın/kurulumun yapılması bizim için çok acil. Hızlı bir şekilde dönüş almamız mümkün müdür? Sizin gibi prestijli ve büyük firmadan bu gibi sorunlara hızlı dönüş bekliyoruz.

 • Franke Mutfak Temsilcisi06 Ekim 2015

  Değerli Müşterimiz; Başvurunuz işleme alınıp,ilgili birimlere yönlendirilmiştir. Franke ürünlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. FRANKE MUTFAK ve BANYO SİSTEMLERİ SAN.ve TİC. A.Ş MÜŞTERİ HİZMETLERİ

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön