14 Ocak 2015

Fox TV Dizilerde Büyüklere Saygısızlık Yapılıyor

Fox TV ile Star Tv'de yayımlanan dizilerin konuları işlenirken hep yalana başvuruluyor. Bu da gençlere kötü örnek teşkil ediyor. Ayrıca dizilerde (Karagül dizisi) anneleri ile iletişimde yüksek sesle ve azarlanarak diyalog gerçekleşiyor.

Bir anne olarak kızımla bu dizileri izlerken sürekli dizilerdeki hatalı diyalogları açıklamak durumunda kalıyorum; Sanki bu tür iletişim normalmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu tur diyalogların genç nesil için örnek davranış olmadığını belirtmek istiyorum.

Sevil 1.795 Okunma

Cevaplar

  • Sevil18 Ocak 2015

    Yayın ilkeleri açısından taraflı, yanlı ve genç nesile örnek olabilecek diziler yayınlanmamaktadır. Diziler yalan rüzgarı gibi ensest ilişkiler yaşanıyor. Ablasının kocasından kendisi evleniyor, herkes birbirinden hep bir şeyler saklıyor, gece konuda yaşayanların hep gözü zengin kocada Vs. Ve bu izleyici kitlesi sanki hayat hep böyle ve böyle imiş gibi görerek normalleşme işleniyor. Bu ve buna benzer kanalların karşı tarafa örnek teşkil edecek bilgi, belge ve tarafsız yayın ilkelerinin daha bir anlam kazanması kanaatindeyim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön