06 Kasım 2014

Fortes Mühendislik Verilen Termostatın Düşük Model Verilmesi!

Fortes Mühendislik'ten Doğalgaz tesisatını ve kombi birimini paket halinde aldık fakat bu kombiye dahil olan termostat biriminin en düşük modeli olan tr15 modeli verilmiştir. Oysa satış personelinin bu konuda beni uyarmadı. Aldığım üründe ne haftalık ısı ayarlaması mevcut ne de aldığımız derecenin tam olarak kaçta olduğunu görebiliyoruz. Bu konuda satış personelini aradım ve istediğin yere şikayet et dercesine tepkide bulunuldu. Ayrıca tesisat borusunun geçtiği odalarımdan birinde öyle bir geçiş yapılmış ki kapım yarıya kadar açılıyor.

Erkan 1.836 Okunma

Cevaplar

  • Fortes Mühendislik Temsilcisi19 Aralık 2014

    Keşif esnasında tüm ürün yelpazemiz müşterimize iletilmiş olup sözleşme hazırlanmıştır. Müşterimizin vermiş olduğu onay imzasıyla işlem yapılmıştır. İş başlangıcı ve sonrasında da yine müşteri onayı ile işlem yapılmaktadır. Keşif esnasında DAİREDEKİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA müşterimize ürün yelpazesinden bahsedilmiştir. Müşterilerimizin onayı çerçevesinde işlem yapmaktayız.

  • Erkan 19 Aralık 2014

    Şimdi yeni bir müşteri düşünün ve doğalgaz alıp bağlatacak. Müşteriye gelindiği zaman keşif esnasında bazı açıklamalar yapılır fakat müşterinin bilgisi dahilinde. Bu her satışta bu şekildedir. Soran zor sormayan kolay müşteridir. Size güvenerek inanın başka bir firma getirip keşif bile yaptırmadım. 1.si kombiyi arkadaşınızın söylemine göre yoğuşmalı almanıza gerek yok dedi ve ona güvenerek yoğuşmasız aldık meğer iş öyle değilmiş yoğuşmalı dizel araba gibiymiş. Dizel ve benzinli arasındaki farkı açıklamama gerek yoktur herhalde. (Hata 1) .Peteklere termostatlı vana takılması gerekmiyor dedi onda da hata etmişiz sadece termostatın takılı olduğu odayı baz aldığı için diğer odalar maalesef aynı kalmıyor. (Hata 2) Ben arkadaştan termostat bu şekilde olacak diye hiç birşey duymadım artı bunun dijitalide var ama fiyat farklı bu deseydi en azından bilirdik ucuz aldığımızı. Bişey daha söyliyeyim bize verilen ürünler ve fiyat karşılığı başka firmalar yoğuşmalı kombi ve petekler üzerinde termostat olanından veriyorlar. Ahhh kafam ahh keşke sizden yaptırmasaydım pişman oldum inanın. Maliyeti ucuz olsun diye ne kadar düşük model varsa veriyorsunuz. Alkışlıyorum sizi bravo. Ama çevremde kim varsa sizinle iş yapmamasını söylüyorum. Ayrıca doğalgaz kutusunda bulunan reklamlarınızın hepsini söktüm. Ayrıca formun resmini koyarken insan adres satırını rutuşlar ki insanların adresi afişe olmasın. Hemen gereğini yapın lütfen.

  • Fortes Mühendislik Temsilcisi19 Aralık 2014

    Değerli müşterimiz buradaki şikayetiniz hat geçişi ve oda termostatıdır. Tarafınıza sayacınız ile ilgili bilgi verilmesini talep etmediniz. İş teslim formunun amacı ; Ustamız dairedeki tesisatı yaptıktan sonra gün sonunda teknik personelimiz daireyi kontrol ederek işi teslim eder. Müşteri bilgisinde gerçekleşen bu işlem için tarafına herhangi bir sıkıntı olup olmadığı sorularak bu evrakla belgelenir. Sözleşmedeki tüm işlemler sırayla yapılır. İş tesliminde YAPILMAMIŞ OLAN İŞLEMİ YAPILDI OLARAK GÖSTERMEYİZ. Bu yüzden sayaç işlemleri karşındaki madde işaretli değildir. Sayacı takmama nedenimiz ise daire sahibinin sayaç işlemlerini yapmayıp sayacı gaz dağıtım firmasından almamasıdır. İş yapımına kadar sayaç alınmadı ise bu konuda ilgili şubenin yapabileceği durum yoktur. Müşteri sayacını ne zaman alırsa teknik ekip tekrar gidip sayaç işlemlerini yapar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön