Ford'un Garantisi

Salih Salih30 Kasım 2019 11:55

Focus 2015 model aracımdan yıllardır gelen sesin direksiyon kutusundan olduğunu iddia eden Ford'a 2 yıl suren mücadele sonunda iyi niyet garantisinden direksiyon kutusunu değiştirmeyi başardım. Ses devam etti ve motor takozu denildi onu da değiştirdiler ses yine devam etti. Aracım 1 ay serviste kaldıktan sonra sesin kalorifer kutusundan geldiğini söylediler ve 6200 TL'lik parçayı Ford onaylamadı ve aracın garantisi yok denildi.

Garanti varken ben bu sesten dolayı başvuru yaptım o zaman ilgilenseydiniz dediğimde kayıtları göremiyorum denildi ve parçanın yarı parasını karşılayacaklarını söylediler. Bu şekilde parça değişimi oldu araç epey bir dağıtıldı. Aracı teslim almaya gittiğimde parçalar yerli yerine oturtulmamış, torpido sallanıyor, araç içi ve ön cam yağdan görünmüyor. Radyo antenini takmayı unutmuşlar sonraki gün tekrar gidip onu yaptırdım tekrar söküldü ekran. Şimdi de vitesten ses geliyor.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Salih 15 Ocak 13:27

Ford Focus aracımın direksiyon kutusu değiştikten en fazla 4 bin km sonra tekrar ses yapmaya başladı ve tekrar değişim reddedildi. Böyle saçma isler yapan Ford ciddi anlamda güvensizlik veriyor... Direksiyon kutusunun da 3 4 bin km de nasıl tekrar ariza yapabileceğine karşılık da hiçbir açıklama yapılmıyor.

profile-icon Salih 15 Ocak 01:30

Ford Focus aracınım direksiyon kutusu yoğun şikayetlerim üzerine iyi niyet garantisinden zorla da olsa değişti ve 3 4 bin km sonra araçtan gelen ses için yetkili servise gittiğimde direkiyon kutusunda boşluk olduğu söylenildi! Maksimum 4 bin km önce değişen direksiyon kutusu nasıl olur da arıza yapar anlam veremiyorum. Bu sorunu yaşadığım yetmiyor gibi değişim talebim de reddedildi.

Ford Logo Ford 02 Aralık 2019 07:46

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler