09 Ağustos
#12416940

Ford'un Ayıplı Aracına Sahip Çıkmaması

2 adet Ford Courier aracım var. 1 aracımda 30.000' de baskılarda sorun oluştu, debriyaj kalkışta ses çıkartıyor. Servise gittim garantiye girmez dediler ve bu kronik sorun dediler. Sizin kronik kusurunuzun bedelini biz mi ödeyeceğiz? Müşteri hizmetlerini aradım, bana döndüler onlarda aynı ağzı kullanıyor. Üstelik arıza tespitini de kapının önünde kontak açıp debriyaja basarak koydular. Onu ben de yapmıştım.


Özel servisler bile daha ilgili. Ford gibi kurumsal bir firmaya yakışmayan çirkin bir yaklaşım. Kronik kusurlarını garanti kapsamında gidermelerini ümit ediyorum. Aracın garantisi devam ediyor. Ford müşteri yetkilisi üstelik tekrar getirin söküp inceleyeyim garantiye girmezse tespit bedeli alacaklarını söylediler. Sorunum ivedi çözülmesini çözülmezse yasal işlem başlatacağım.

Zülküf Zülküf 9.811 Okunma 3
Yorum Yap

Cevaplar

 • Zülküf19 Eylül

  Ford her şeye rağmen rezaletini sürdürmeye devam ediyor. Buradan tüm tüketicelere fordu tercih ederken dikkat etmeleri ve defalarca düşünmelerini öneriyorum. Koca servet para verdik güvendik ama mağdur edildik. Birilerinin bu sömürüye dur demesini bekliyorum. Sorunum halen daha devam ediyor, dönen arayan dahi yok. Çağrı merkezinide aradık ama dönen ilgilenen yok. Yazıklar olsun sana Ford.

 • Zülküf02 Eylül

  Halen daha bekliyorum. Bugün dönüş bekliyorum.

 • Zülküf31 Ağustos

  Müşteri hizmetlerinide aradım ama daha dönmediler. Yazıklar olsun. Halen daha bekliyorum. Görün işte Ford'un yaptığını.

 • Zülküf27 Ağustos

  Tüketici kanunlarını yazdığım halde beni takmayıp hiç dönmediler, bunlar kural tanımaz olmuş, resmen ticari terör estiriyorlar, buradan yetkilileri göreve davet ediyorum. Görün işte Ford kullanıcıları bu kadar satır karaladım ama takan ve işimi çözen çıkmadı. Araç alırken bu kural tanımazlığı, bu bu müşterilerini mağdur etmelerini gözden geçirin. İşim çözülene kadar her platformda, her ortamda bunları dile getireceğim Ford, haberiniz olsun.

 • Zülküf24 Ağustos

  Ford orman kanunlarını uygulamaya devam ediyor. Kanunen haksız olduğu halde kabul etmiyor ve aramamakla problemi çözmemekte ısrarcı davranıyor, şu an bu kadar mesaja dönmediğini sizlerde görüyorsunuz. Yazık çok yazık.

 • Zülküf21 Ağustos

  Courier modellerde baskı ve yürüyenlerin kronik ayıplı üretildiğini herkes biliyor, hatta serviside kendileri de kabul ediyor. Defalarca yazdım ama sahip olmuyorlar ve aracımın garantisi devam ettiği halde garanti kapsamına sokmuyorlar. Hem de gelin söküp garantiye gönderelim onaylanırsa değişiriz onaylanmazsa sizden arıza tespit bedel'ide alırız :) tezgaha bak var mı böyle bir dünya? Üstelik aracım sizin keyfiyetinizi günlerce serviste bekleyecek araçsız kalacağım. Bir an önce ciddiyete davet ederek sorunumun ivedi çözülmesini istiyorum. Ayrıca sizin sanırım kanunlardan haberiniz yok sizlere hatırlatmakda fayda var. Tüketicinin korunması hakkında kanun üçüncü kısım Ayıplı Mal ve Hizmetler birinci bölüm Ayıplı Mallar Ayıplı mal madde 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. (2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalın da ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Tüketicinin seçimlik hakları madde 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

 • Zülküf21 Ağustos

  Courier modellerde baskı ve yürüyenlerin kronik ayıplı üretildiğini herkes biliyor, hatta serviside kendileri de kabul ediyor. Defalarca yazdım ama sahip olmuyorlar ve aracımın garantisi devam ettiği halde garanti kapsamına sokmuyorlar. Hem de gelin söküp garantiye gönderelim onaylanırsa değişiriz onaylanmazsa sizden arıza tespit bedel'ide alırız:) tezgaha bak var mı böyle bir dünya? Üstelik aracım sizin keyfiyetinizi günlerce serviste bekleyecek araçsız kalacağım. Bir an önce ciddiyete davet ederek sorunumun ivedi çözülmesini istiyorum. Ayrıca sizin sanırım kanunlardan haberiniz yok sizlere hatırlatmakda fayda var. Tüketicinin korunması hakkında kanun üçüncü kısım Ayıplı Mal ve Hizmetler birinci bölüm Ayıplı Mallar Ayıplı mal madde 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır. (2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalın da ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Tüketicinin seçimlik hakları madde 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

 • Zülküf20 Ağustos

  Halen daha çözüm bekliyorum. Ford layıkıyla tüketiciye değer verene kadar ben buradan yazmaya devam edeceğim. Kimse kafasına göre at koşturmasın. 2 araca servet yatırdım ama çerik çürüğüyle uğraşıyorum.

 • Zülküf19 Ağustos

  Şikayetimden tam 10 gün sonra arandım aynı hikayeler okundu, parça sökülür incelenir garantiye gönderilir onaylanmazsa söküm takım bedeli alınır. Üstelik kim bilir kaç gün aracsızda kalacağım. Ford alacağıma at arabası alsaydım daha iyiydi. Tüketici Hakem Heyetine vereceğim, sizinle baş etmenin başka yolu yok.

 • Zülküf16 Ağustos

  Halen daha bana dönen olmadı. Bu bekleyiş ne zamana kadar devam edecek. İvedi dönüş bekliyorum.

 • Zülküf16 Ağustos

  Ford ayıplı ürününe sahip çıkmıyor. Birkaç gün önce yazdığım şikayete dün döneceğiz diye cevap vermişler fakat dönen yok. Tamamen oyalama yöntemi bunlar. Acil gün içinde dönüş bekliyorum dünyanın parasını veriyoruz ama verim alamıyoruz 2 aracım var 3. yüde düşünüyordum fakat bu yaklaşım fikrimi tamamen değiştirdi

 • Zülküf16 Ağustos

  İşiniz gücünüz yalan dolan. Bekletmekten zaman kaybettirmekten başka bir şey değil. Ford gibi bir markaya yazık ediyorsunuz.

 • Ford Temsilcisi15 Ağustos

  Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları