08 Kasım
#12925136

Ford Yenibosna Otokoç Servisi Ve İhmali

Ford Yenibosna Otokoç şubesinden Temmuz 2014 yılında Ford Focus Titanyum paket araç aldık aracımız 6200 km' de motor arıza ikazı verdi. Bakıma götürme esnasında ise köpeğe çarptık aracı bakıma götürdük aracın dur kulaklarda ise debriyaj uğultu yaptığı ve bununda giderilmesini istedik araca güncelleme yapılarak ikaz hatası giderildiği sağ ön çamurluk ve tamponda ise hafif hastaların bakım yapıldığı söylendi debriyaj sisteminin bir sonraki bakımda yapılacağını ifade ettiler aracımız 10680 km de tekrar motor ariza ikazı verdi tekrar güncelleme yapıldı.


Her bakıma gittiğinde itinalı şekilde aracın her bakımın yapılması istendi ve debriyaj sisteminin de bakımını özellikle isteyince bakımı yapıldı fakat bakım yapılmasına rağmen hata düzelmesi ne debriyaj hatası ne Star stoptan gelen ses kesilmedi. Aracımızın tüm bakımı hep aynı serviste olmasına rağmen aracın garantisi bitince aracımızın motor arızası olduğu 15000 TL tutarında bir fiyat çıkacağı söylendi. Sözde garanti kapsamında yapılan debriyaj bakımından bizden 3 bin TL'ye yakın para alındı motor bakımı içinde garanti bitince sorunlar bitmedi motor ikazı bir türlü durmadı o kadar para ödenmesine rağmen debriyaj sesi kesilmedi ve neyse ki aracımızın motor enjektörlerinden tutun turbo motoruna kadar hepsi kullanılamaz hale geldi yaklaşık 15 bin TL masraf yapıldı ve ardından tekrar 2 ay sonra aynı hata tekrarlandı ve aracımızın tüm bakımlarını servis ten başka bir yerde yaptırmasakta araç motoru uzun kullanılamaz hale gelmesi ve debriyaj bakımından 3 bin TL'ye yakın ödeme alınmasına rağmen Ford Yenibosna Otokoç hiçbir olayı kabul etmedi.


Bizde hukuk yoluna başvurduk fakat onca haklı olmamıza rağmen mağdur olmamıza rağmen sigorta şirketinden aracın kaza ile ne motor ne de debriyaj sisteminin bağlantısı yoktur diye belge sunmasına rağmen Ford Otokoç Yenibosna şubesi asılsız gerçek dışı konuşmalar ile mahkememizi red ettirmiştir. 2014 yılından bu yana aracımız. 20.08.2014 07.07 2015 08.12.2016 07.06.2017 02.07.2018 25.07.2018 Tarihlerindeki tüm bakımları Yenibosna Otokoç Servisinde yapılmasına rağmen aracın hata sebebine kullanıcı hatası demekten vazgeçmediler. Bizim mağdur olmamız hiç dikkate alınmadı. Sorunlarımızın giderilmesi gibi bir fikir alışverişi yapılmadı.

Ebu Ebu 3.699 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi08 Kasım

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları