sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ford Yedek Parça Tedarik Edemedi!

Haydar Haydar24 Haziran 2019 23:27

23.06.2019 Pazar günü İstanbul yönünden Ankara yönüne hareket halinde iken Bolu Dagi Tüneli girişinde 2014 Model Ford Tourneo Courier aracımızın motoru hararet uyarısı vererek kendini korumaya aldı. Sağa çekip beklemeye başladık. Araç soğuduktan sonra yaklaşık 5-6 km ilerideki tesislerde durup Bolu'da Ford yetkili servisi aradık. Sonrasında Bolu'da yetkili servisin olmadığını öğrendik. Evet doğru duydunuz Bolu il sınırları içerisinde Ford yetkili servisi kapanmış ve yok.

Sonra mecburen aracımızı Bolu sanayi sitesine götürmeye karar verdik. Pazar günü olduğu için aracımıza uygun usta bulamadık. Ancak orada aracımıza bakan bir usta kesinlikle fandan kaynaklı olduğunu düşündüğünü, araç soğutulamadığından hararet yaptığını belirtti. Bizde çekici masrafı ödeyerek Düzce'de bulunan Ford yetkili servisine ulaştık. Çalışan arkadaşlara teşekkürler servisteki güvenlik T**** bey ve adını hatırlayamadığım usta gerçekten ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Ancak asıl skandalı bu dakikadan sonra yaşamaya başladık. Usta bize fanın arıza yaptığını ancak şu anda ellerinde fanın bulunmadığını söyledi. Dışarıdan öğrendiğimiz bilgilere göre bu model araçlarda bu fan arızasının sık yaşandığı biliniyormuş. Yani durum şu ki altımızdaki araba tüm ülkede yoğun satan bir araba olmasına karşın en çok sorun verme ihtimali olan bir parça Türkiye'nin belki de en yoğun güzergahlarından birinde bulunan serviste yok.

Düşünün Pazar servise nöbetçi konmuş ama parça yok. Aracım yüklü ve Ankara'ya dönmek zorundayım. Tahminen 250 kilo yüküm var ve ben aracı bırakıp otobüsle Ankara'ya döneceğim, muhteşem Ford servisim Pazartesi parçayı sipariş edecek, salı parça gelecek ben belki de en erken Çarşamba arabayı alacağım. 250 kilo yükü içinde bekleteceğim. Bana bunu yaşatan muhteşem Ford markasına ve servis stratejisine teşekkürlerimi sunuyorum. Sonrasında bakın ne oldu. Düzce'de bir oto kurtarma bizi muhteşem Ford servisinden aldı, sanayi de bir ustaya götürdü ve tabii ki yine çekici masrafı ödedik. Sanayideki usta stoklarından yedek parçayı aldı, getirdi ve taktı ve hatta bize yan sanayi mi yoksa orijinal mi olsun diyerek seçenek bile sundu. Düzce de biz o gün muhteşem Ford markasının standart bir parçayı Türkiye'nin en yoğun karayollarından birinde bulunan yetkili servise nasıl tedarik edemediğini, koskoca Bolu ilinde nasıl bir yetkili servis açamadığını, lafa gelince beğenmeyeceğimiz hatta araba sıfır ise götürdüğümüzde aracımızın garanti dışı kaldığı sanayi ustasının nasıl işimizi çözdüğünü gördük.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Haydar 26 Haziran 2019 21:40

Bu yaşanılan durumu siz kendi markanıza yakıştırabiliyorsanız benim yorum yapmama gerek yok. Bolu gibi bir ilde servisin olmaması, en yakınında bulunan Düzce serviste parçanın olmaması gerçekten ayıptır. Ben servisin ne durumda olduğunu bilemem. Ford markası bana servis ve yedek parça imkanını her koşulda sunmak ile yükümlüdür. En basit yedek parçayı bile tedarik edemeyecek bir markasınız.

profile-icon Haydar 25 Haziran 2019 11:32

Merhaba en kısa sürede dönüşünüzü bekliyorum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Saygılarımla

Ford Logo Ford 25 Haziran 2019 10:13

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler