16 Temmuz
#12276271

Ford Transit Parçaları Garanti Kapsamında Değişmiyor!

Her beş yılda bir Ford Transit aracı Aydın Zafer Plaza'dan yeniliyorum. 2013 model Aydın Zafer otodan aldığım transitimin geçen sene motor yenmesi sonucu
sonucu Zafer Ford'a satıp yenisini aldım.


Yeni satın aldığım transitte yaklaşık iki ay önce koku geldiği için servise gönderdim.
Servis bunun normal olduğunu söyleyip zamanla geçeceğini belirtti. İki ay süresince arabadan koku gelerek kullandım. Geçen hafta aracım İzmir Bornova'da yolda kaldı. Üç saat çekici bekledikten sonra çekici gelebildi.


Aracı Aydın Zafer Aydın Ford servisine getirttim. Servis baskı balatanın değişmesi gerektiğini söyledi ve bunun karşılığında 2500₺ masraf çıkarttı.


Söz konusu durumun kullanıcıdan kaynaklandığı söyledi. Aracım 10 aylık ve 15000 km'de. Yaklaşık 25 yıldır Ford ailesinden ama ticari ama bireysel olarak araba alıyorum. Söz konusu parçaların garanti kapsamında değiştirilmesi talep ediyorum.


25 yılda ilk defa arıza kaydı oluşturdum. Söz konusu parçalar garanti kapsamında değiştirilmeyecekse bundan sonra Ford ailesini tercih etmemizin bir anlamı yoktur.

Sercan Sercan 8.987 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi16 Temmuz

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları