15 Mayıs
#11974738

Ford Sıfır Diye Hasarlı Araç Satıyor!

2012 yılında Aydın da bulunan Ford yetkili satıcısı olan Zafer Ford Plaza’dan sıfır km Ford Focus marka araç satın aldım. 2 yıl kullandıktan sonra aracımı büyütmek için satışa çıkardım ve satış anında yapılan ekspertizde aracımın tavanının boyalı olduğu ortaya çıktı.


Sonrasında Zafer Ford Plaza’ya götürdüm ve onlar da durumu Ford Otosan’a bildirdi. Ancak gelen cevap “olur böyle şeyler, bizim boya kalitemiz bu kadar” oldu. Aracımın her yerinde boya kalınlığı 90-110 mikron olmasına rağmen tavanda arka taraflarına gittikçe daha da artan boya kalınlığı 400-450 mikrona kadar ulaşıyordu. Bu durumda bana Tüketici Hakları mahkemesinin yolları göründü. 1 yıl süren mahkeme sonucunda aracın yenisiyle değiştirilmesi kararı çıktı. Ford hala bu ayıbını telafi etmek yerine dosyayı temyize gönderdi. Birkaç yıl da böyle geçti ve Yargıtay kararı onadı hiçbir değişikli yapmadan.


Buna rağmen Ford her karara, her adıma itiraz etti ve etmeye devam ediyor. Amaçları kişiyi bezdirmek ve davadan vazgeçmesini sağlamak. Yaklaşık 5 yıldır devam eden yasal sürece rağmen Ford Otosan hala yaptığı yanlıştan dönmedi. Bende normalde herkesin güvendiği bir firma olan Koç Holding’e bağlı olan Ford Otosan'a güvendim ve sıfır km araç alırken ekspertiz yaptırmadım ve mağdur oldum. Ford Otosan'dan beklentim bu yaptıkları yanlışı bir an önce düzeltmeleridir.

Alper Alper 3.450 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Alper30 Mayıs

  Sadece telefonla bilgilerimi aldınız ve bir daha da geri dönmediniz? Lütfen mahkeme ve yargıtayın verdiği değişim kararına uyun artık.

 • Alper30 Mayıs

  Ford Otosan ile ilgili yaptığım şikayet sonucu sadece arayıp bilgilerimi aldılar ve geri döneceğiz demelerine rağmen hala geri dönüş yapılmadı ve sorunum çözülmedi. Sadece şikayetin altına kalıp bir mesaj atarak sorun çözüldü algısı yaratılıyor. Sıfır diye hasarlı araç satıp sonra da hem mahkemenin hem de yargıtayın verdiği yenisiyle değiştirme kararına uymuyorlar.

 • Alper29 Mayıs

  Sadece telefonla bilgilerimi aldınız ve bir daha da geri dönmediniz. Buradan kalıp mesaj atarak güvenilir firma olunmuyor!

 • Ford Temsilcisi15 Mayıs

  Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları