Ford Servislerde Arabanızda Allah'a Emanet

Salih Salih 21 Ağustos 2019 00:09

02.08.2019 tarihinde aracımı Başer Ford yetkili servisine götürdüm. Aracım şehir dışına çıkacağı için, yazlık kontrollerinin yapılması, koltuk airbag soketlerinin sıkılanması, yürüyen mekanik aksamlarının kontrolleri ve en önemlisi aracımda son zamanda beliren ara ara tüm ikaz ışıklarını yakması, yokuş kalkış bulunamadı sorunuydu. Bunların detaylı olarak incelenmesi talep ettim.

Randevu saatim 13:30 olarak verildi. 13:25'de servise geldim, 14:00 araç girişi yapıldı. Bekleme salonun da 17:45'de aracımın yeni test sürüşüne çıkarıldığını gördüm. Kısa bir süre içinde aracın yağına, suyuna baktıklarını sorun olmadığı, ikaz ışıkları için çok detaylı bir inceleme yapılması gerektiği, uygun bir günde 1-2 gün bırakmam gerektiği söylendi. Herhangi bir sorun yok, sizden de arıza tespit ücreti almayalım dediler.

Anlayacağım üzere, takımlar, mekanik aksamlar, yürüyen, klima, airbag soketlerinin sıkılanması vs. Kısacası tüm her şeye 15 dakikada çok detaylı bakılmış olsa gerek, öyle bir bakmışlar ki koltuk vidasını dahi takılmamışlar (koltuk kenarındaki plastik düşüyor) ve araç 18:00 mesai bitimine yetiştirilmişler.

Ford 444 3 673 aradım sorunumu bildirdim. Ertesi sabah, Başer servis'ten arayıp, aracı tekrar getirmemi, ilgileneceklerini, ikame araç vereceklerini söylediler. Ben de randevulu olarak çok baktınız da, randevusuz mu bakacaksınız diyerek reddettim. Sonra 444 3 673 arandım. Bilgisayar bağlamışlardır aracı, ustalar sorun olacak bir durumu görmemiş olacak ki böyle demişler, problem olmaz diyerek geçiştirildi.

Gelelim probleme; aracı Ankara Şaşmaz sanayine götürdüm. Araç bilgisayara bağlandı. Hata kodları bakıldı. Hata kodunda sağ tekerlek ABS sensörünün arıza kodu yazdığını ben bile gördüm (!) ustalar sensörü değiştirdiler ve problem bitti. Koltuk vidasının takılması ile birlikte 1 saat sürmedi.

Bu arada ustalar hata kodu arasında aracın dpf hatası olduğunu, dpf filtresinin tıkanmasını önlemek için 20-30km aracı 3000 devir üzerinde sürmem gerektiği de söylediler. Bu hatalar, Ford yetkili servisinde maalesef göremiyorlar (!) bu bilgisayar teknolojisi yeni bir teknoloji galiba (!) bakmadıkları araca güvenlidir şeklinde beyan vermelerini çok garip. Bir de onca saat bekletip, geniş bir zamanda getirmem gerektiği sözü daha da garip. En önemlisi sorunun çözümünün 1 saat bile sürmemesi en garibi.

Ford markasını seviyoruz ama servis Allah'a emanet. Ayrıca Ford hizmet sonrası memnuniyet anketi için aramasını hala bekliyorum, unutuyorlar galiba!

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ford Logo Ford 22 Ağustos 2019 12:43

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler