27 Şubat
#11648549

Ford Servisinin Garantili Ford Courier Aracım İçin Haksız Ücret Talebi!

2017 model Ford Courier aracım 35.000 km olup 2. Bakım için servise götürdüm. Araçta kalkışlarda uğultu sesi vardı servisteki arkadaşlar aradı toplamda bu arızanın bedeli 1500 TL civarında olduğunu bu ücretin 400 TL'lik kısmının benim ödemem gerektiğini söylediler ve bunun nedeni olarak da bu arızanın 30.000 km'den önce servise bildirilmesi gerektiği imiş.
Bende müşteri hizmetlerini aradım. Aracımın henüz yıl olarak da km olarak da garanti sınırları içerisinde olduğunu, böyle bir ücreti neden ödemem gerektiğini sordum. Müşteri hizmetlerindeki hanım ablada yukarıda bahsettiğim 30.000 km kuralı olduğunu söyledi. Bende böyle bir kuralın herhangi bir yerde (satış sözleşmesi, garanti şartları, web sitesi... vb.) göstermesi halinde ücreti ödeyeceğimi söyledim. hanım abla ne derse beğenirsiniz: "bu kural kendi iç yazışmaları imiş bunu müşteriler ile paylaşamazlarmış. Komik misiniz arkadaşım siz yoksa dalgamı geçiyorsunuz? Araçtaki arıza kullanıcı hatası değil Ford'un hatası. 30.000 km diye bir şey uydurup insanları mağdur ediyorsunuz.

Mustafa Mustafa 16.575 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ford Temsilcisi28 Şubat

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları