sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ford Servisi Vizyonsuz İş Yapıyor!

Mehmet Mehmet18 Mart 2019 13:52

Aracımı Ford Çetaş'a bıraktım arızaları sıraladım. (1) Başta akü fabrika olan değerin altına düştüğü ve aracın Star-stop zamanında zorlandığını söyledim. Kontağı açıp ok tuşuna basılı tuttuğumda akünün değeri 11.6 olarak ölçtüm ve resimledim. (2) Ayrıca direksiyonu sağa sola çevirirken ses geldiğini söyledim. (3) Sağ aynadan ses geldiğini belirttim bizzat aracı teslim alan servis danışmanına gösterdim. Aracım 1 hafta kaldı arayan soran olmadı En son ben aradım aracı teslim almaya gittiğimde aküyü değiştirmeden şarj etmişler ve direksiyondan ses gelmiyor diye artı sağ aynayı yaptıklarını söylediler. Kontağı açıp ok tuşuna basılı tuttuğumda akü değeri yine 11.6 olarak gösteriyordu ısrarla farları açtığımda gösterge panelindeki ışıklar yüzde 30 sönükleşiyor farı kapattığımda paneldeki ışıklar normale dönüyordu bunu ilk servis danışmanı ve K*** beye de gösterdim. Aynaya elimi attığımda aynanın yapılmadığını gördüm. Ford Otosan'ı aradım Çetaş'la görüşmüşler Çetaş'tan müşteri ilişkiler uzmanı aradı servise geri çağırdılar gittim yine aynı arızaları yazdırdım.

Ustayla test sürüşüne çıktık (ilkin sesi kabul etmeyen usta) sesi kabul etti ve yazdı 2 gün sonra arabayı teslim almaya gittiğimde akünün değişmesine gerek yok direksiyondan da ses geldiğini kabul ediyorlar ama ses ilerledikçe değiştiririz diyorlar tabi bu arada hiçbir belge bilgi tutanak veya ölçüm yok sadece vizyonsuz bir usta bütün teknik danışmanlar vizyonsuz ustanın ağzına bakıyor. Aynayı sordum aynı vizyonsuz usta aynayı açtığını yağladığını söyledi (tabi hepsi yalan) aynaya baktım aynaya ellerini bile sürmemişler aracı teslim eden K*** beye gösterdim. Adamlara şunu diyorum aracım yolda kalınca mı? Akü değişecek 2 direksiyon kutusu değişimi ben kaza yaptıktan sonra mı? Değişecek diyorum ses yok arızayı tespit ettik fakat ilerlesin öyle değiştireceğiz diye bir kağıt verin dedim sorumluluk almıyorlar. Aynı serviste aracıma bakım yaptım 2500 TL verdim etrafımda pervane oluyorlardı işin ucunda para olunca pervane garanti kapsamına gelince çamura yatma politikası izliyorlar.

Nereden bakarsanız vizyonsuzluk 10 gün araçsız kaldığıma mı? 2 sefer aynı arızaları söyleyip netice alamamaya mı? Yoksa bu kadar vizyonsuzluk ve sorumsuzluğa mı? Yanayım. Bu işin peşini bırakmaya hiç niyetim yok Tüketici Mahkemesi bireysel hukuk ne varsa deneyeceğim. Aracı satmak için kırk takla atan sonrasında araçlarının arkasında durmayıp müşterilerini mağdur eden Ford Otosan'ı kınıyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ford Logo Ford 18 Mart 2019 14:02

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler