04 Eylül
#12545311

Ford Servisi Arızayı Çözemiyor

Merhaba. Ford Focus ve Ford Courier olmak üzere kendi şirketimin olan araç kullanmaktayız. Araçlarımızın tüm bakımları Hatay ovalı servisiniz de yapılmakta. Kendim kullandığım Focus aracımız yaklaşık 2 yıldan beri 4 veya 5 defa aracın alttan mı direksiyondan mı nereden olduğu anlaşılamayan bir ses şikayetinden dolayı servise girmiştir. Her defasında farklı şeyler söylenmiş ve bu problem çözülememiştir. Bir dönem servis arkadaşlarının ifadesinde bu sesin direksiyon kutusunun kuru sistem olmasından kaynaklı ve bu sesin kesilemeyeceği ifade edilmiştir. Bu şikayet süreci garanti süresi içerisinde olmuştur. Aracın garantisi bittikten birkaç ay sonra bu ses şikayetinden dolayı tekrar servise gittiğimde ustayla birlikte test sürüşünde bu sesin tespit edildiği ve klima motorundan kaynaklı olduğu ifade edilmiş ve klima motorunun değişmesi gerektiği söylenmiştir. Daha sonraki ifadelerinde bu durumun firmaya bildirileceği ve oradan gelen cevaba göre hareket edileceği söylenmiştir. Firmadan gelen cevap red olmuştur. Çünkü servis yetkilileri bu durumumun başından beri aynı sorun olduğunu değil de sanki her defasında araç farklı arızadan kaynaklıymış gibi göstermiştir. Ayrıca Ford müşteri hizmetleri bu gelen sesin normal olduğunu ifade etmiştir. Bu konuda Ford yetkililerinin gerekli incelemelerini yapmalarını talep ediyorum. Servis yetkilileri her defasında farklı ifade kullanıyor müşteri hizmetleri farklı ifade kullanıyor. Bu sorun kronik bir sorunsa bilgisinin verilmesini talep ediyorum. Daha sonradan kanuni hakkımızı kullanıp mağduriyetimizin giderilmesini talep edeceğiz.

Erhan Erhan 13.086 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Erhan03 Ekim

  Ford müşteri temsilcileri bu kadar yazmama rağmen maalesef geri dönüş yapmıyor.

 • Erhan24 Eylül

  Ford bırakın sorun çözmeyi geri dönüş bile yapmıyor. Şu ana kader halen bilgilendirme yapılmadı.

 • Erhan16 Eylül

  Halen Ford yetkililerinin cevap vermesini bekliyoruz.

 • Erhan10 Eylül

  Ford yetkilileri en kısa sürede bilgi vereceğiz derken yaklaşık 6 gün oldu şu vakite kadar tek bir bilgi bile verilmemiştir. En azından bunun cevabını vermek için arayabilirsiniz.

 • Ford Temsilcisi04 Eylül

  Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları