Ford ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

Ford Powershift Şanzıman Araçlar!

11.963görüntüleme
Oğulcan
Oğulcan 10 Kasım 2020 23:44

 2015 model Ford focus powershift şanzıman aracım vardı. Daha 50 bin km'de aracımda şanzıman sıkıntısı oluştu. Kalkışta titreme ve vites geçişlerinde cızırtı sesi vardı. Bazende araçtan çalışırken tak tak tak tak tak diye ses geliyordu sonradan öğrendim ki volan sesiymiş. Bayağı araştırdım sordum ettim aramadığım yer kalmadı kendi çabalarımla sonunda sorunun şanzımanda olduğunu kesinleştirdim.

 Servislere tamiratını sordum 12 bin tl den başlayıp 17 18 bin tl kere kadar fiyat çıkabileceğini söylediler. Sonunda dışarıda güvendiğim bir tamirciye pazarlık yaparak zar zor parçalar dahil 8 bin TL'ye hallettirdim. 

Şanzıman indi volan ve kavrama değişti. Aracım 3 gün tamircide kaldı. Sonrasında aracımı sorunsuz teslim aldım ve hemen sattım. Çünkü araçtan soğudum ve zamanım gitti param gitti ayrıca can sıkıntısı da cabası. Arkadaşlar sonradan Ford'ta bu sorunun farkına vardı ve yeni kasa yani 2019 ve sonrası focus' larda bu kronik sorunu kaldırdı çünkü eski tip sorunsuz Tork konvektör lü şanzımana döndüler. 

Ancak eski 2018-2014 arası yani powershift çift kavrama olan şanzımanların hepsi kronik sıkıntılı ve bu araçlar hala piyasada satılıp ediliyor. Piyasada olan araçlar ya tamir görmüş ya da bozulmak üzere vs. Bu araçlarda km fark etmiyor 20 bin km 50 bin km yani her km'de sorun yapabiliyor. 

Böyle bir sorun yaşarsanız serviste hiçbir şekilde yardımcı olmuyor aracım 50 bin km'de olmasına rağmen garantisi yok diye hiçbir şekilde yardımcı olmadılar, hatta piyasadaki verilen tamir fiyatlarından çok daha yüksek fiyatlar verdiler. Ford Powershift pişmanlıktır, ben alırım uğraşırım param gitsin canımı sıkayım diyenler alabilir.

Ford Logo
Ford11 Kasım 2020 11:29

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler