03 Eylül
#12540072

Ford Otomatik Vites Focus 3 Vites Arızası!

2019 yılı 6. ayında 2012 model Focus 3 otomatik LPG benzinli 103.000 km'de bir araç satın aldım. Ford markasının sağlam ve dayanıklı aracına duyduğum güven ile aracı satın aldım. Ancak arabanın 1. vitesten 2. vitese geçerken aşırı derecede titreme yaptığını, yokuş kalkış desteği olmasına rağmen yokuşlarda gaza yüklenmem ile mekanikten aşırı bir sarsıntı duyulmakta. Bu durum beni araçtan soğuttu, Türkiye de koskocaman Ford markasına ait şikayetlere baktığımda bu durumda bir sürü insanın mağdur olduğunu ve yetkili servislerin bunu iyi niyet garantisi kapsamında yapmadıklarını, insanları başından savdıklarını okudum. Yetkililerden bu vites geçişi arzları konusunda iyi niyet garantisi ile sorunumu çözmelerini talep ediyorum. Bizim ailede sadece eniştem babam ve bende Ford marka araçlar var.

Koray Koray 7.974 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Koray4 g

  Sizin ilginiz alakanız maşallah çok iyi bundan sonra Ford mu uzak duracağım marka değeri ve ilgi alaka müşteri memnuniyeti birbiri ile ters orantılı. Aracımı sattım ve başka bir marka araç aldım bundan sonra Ford uzak dursun.

 • Koray24 Eylül

  Tüketici Mahkemesi'ne gidip başvuru yapacağım.

 • Koray17 Eylül

  Koskocaman Ford markası şikayetim 2 hafta oldu bir telefon edildi hemen ilgileniyoruz diye. Ancak ne geri dönüş oldu ne Kayseri Ford Metinler servisi aradı. Araç satmak ve sadece insanları maddi anlamda sömürmek temel politika olmamalı. Eğer aracını satıyorsan eksikliklerinde arkasında durmayı bileceksin. Bu araç 100.000 km de bir kez kavrama değiştirmiş ancak araca yüklenirsen yukarıda saydığım sorunları tekrarlıyor. Konu ile ilgilenmenizi ve üretip satmış olduğunuz aracınıza sahip çıkmanızı bekliyorum ey Ford un güzide çalışanları.

 • Ford Temsilcisi03 Eylül

  Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları