sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ford Mondeo Garanti Sorunları!

Tolga Tolga03 Ocak 2019 21:52

2016 Ford Mondeo Titanium araç sahibiyim. Aracın 15.000 km bakımı Eskişehir Otokoç'ta yapıldı. 23000 km de araç dbf hatası sebebiyle aynı yetkili serviste hatası giderildikten sonra, motor yağı ve filtresi değiştirilerek araca jenerasyon yapıldı. 38000km 'de bakıma gelebilirsin denildi. Yetkili servisten yapılan işleme dair ve garanti süresini içeren, el yazısı ile yazılmış aracın müşteriye teslim formu elimde bulunmakta.

21.12.2018 tarihinde Eskişehir' den Ankara' ya giderken Polatlı' yı geçtikten sonra araç arızalandı ve çalıştıramadım. Hemen çekici ile yetkili servise Ankara Otokoç' a çektirdim. 03.01.2018 tarihine kadar aracın garantiye girip girmediği sorgulandı. Bugün müşteri hizmetlerinden dönüş yapılarak aracın garanti kapsamına girmediği belirtildi. Nedenini sorduğumda 30000 km bakımına aracın gelmemiş olması denildi.

Şimdi sormak isterim. 36000 km de olan bir araç, tüm işlemleri yetkili serviste yapılmışken, yaşamış olduğum motor arızası sebebiyle dünya devi Ford markası kendi müşterisini mağdur etmektedir. Keşke Bosch markası gibi, müşteri kaybedeceğime para kaybetmeyi yeğlerim. Mantığıyla çalışabilseydi. Keşke sadece beni değil, ben dahil bundan sonra yakınımda olan tüm arkadaşlarımı ve onların yakınlarını da kazanabilseydi.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Tolga 29 Ocak 2019 16:10

Merhabalar, Aracı yetkili servisten alarak, özel serviste yaptırdım. Ford markası ile ilgili ne kadar çok şikayet varmış. Neredeyse bir çoğu garanti ile ilgili. Benim yaşadıklarım da bu sorunlardan sadece bir tanesi oldu. Artık şunu diyebilirim. Asıl amaç araç satmak değil, bu aracın arkasında ne kadar durulabildiği! İşte o zaman Firmalar Kurumsal ve Büyük oluyor.! Şunu da belirtmek isterim ki her markanın bazı modellerinde kronikleşmiş sorunlar olabiliyor. Olabilir buna takılmıyorum Fakat firmalar ki yine bazılarından bahsediyorum bu sorunları bildikleri için arkasında duruyorlar. Ayrıca marka imajı ve müşteri memnuniyeti içinde araçlarının arkasındalar. İşte araç alırken o firmalara yönlenmek gerekiyor. İlgili doneleri tamamladıktan sonra Ford markası ve yaşadığım sorunlar için yasal yollara başvuracağım.

profile-icon Tolga 09 Ocak 2019 09:34

Merhabalar, Geçen hafta aracımın garantiye girmediğine dair kapsamlı bir rapor talep etmiştim. 09.01.2019 09:00 itibari ile bana dönüş yaptılar. Kapsamlı bir rapor veremeyeceklerini belirttiler. Servisten bu bilginin verildiğini sözel olarak söylediler. Servisten alabileceğim belirtildi. Servis ise, garantiye girmediğine dair raporu ancak Ford Otosanın verebileceğini belirtmişti. Müşteri olarak yazılı bir rapor almak en doğal hakkım diye düşünüyorum. Kurumsal gözüyle bakmak istediğim bu firmanın müşteriyi mağdur etmek yönünde ısrarla davranmasını anlamış değilim. Ford firması, 1... N müşteriyi kaybetmiştir. Bu yaklaşımla, sadece beni değil nice müşterileri kaybedeceğini düşünüyorum.

Ford Logo Ford 04 Ocak 2019 07:45

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler