Ford Mondeo 1.6 TDCİ 2015 Partikül Filtresi

Anıl Anıl19 Kasım 2019 10:33

Merhaba. 2015 Ford Mondeo 1.6 TDCİ kullanıcısıyım. Aracım yetkili servis bakımlı ve 100000 km de. Aracım sürekli yağ değişim ikazı veriyor. Yağına baktığımda yağ artıyor. Aksaray ve Kayseri servislerine bu sebepten 2 şer kez gittim, rutin bakımları hariç 3 kez yağ ve filtre değiştirdim. Servisten aldığım cevap ise şaşırtıcı aracı şehir içi kullandığım için partikül filtresi temizlemesi yarım kalıyor ve kartelden motora yakıt karışıyormuş. Yani şehir içi kullanmam kullanıcı hatasıymış, garantisi bittiği içinde bir şey yapamıyorlarmış.

Aracı çalıştırdığımda 40-50 km sabit hızla gitmek zorundaymışım. Soruyorum bu aracı alırken şehir içi kullanmayın ve ya çalıştırınca 40-50 km gitmek zorundasınız dediler mi? Deselerdi kim satın alırdı? Araç Mondeo yani Ford un üst segment aralarından biri. Şu an sıfırı 462 bin TL (2.0 TDCİ). Ford tan böyle bir kalitesizlik beklemiyordum. Yetkililerin bu denli duyarsız olması ona keza. Üstelik denilen gibi bir kullanımda söz konusu değil, yağ değiştirdikten sonra 3000 km uzun yola gittim ve sonuç gene aynı ikaz lambası yandı. Haftada en az 1 kere uzun yol yapmaktayım. İş yerim ile evim arasındaki uzaklık 25 km düz yol. Ki aracımı çalıştırdığımda ne kadar yok süreceğime benim karar vermemden daha doğal bir şey yok diye düşünüyorum. Ford kalitesine bu aracı kullanana kadar güveniyordum fakat bu yaşanan olaylar güvenimi düşürdü.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ford Logo Ford 19 Kasım 2019 10:34

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler