Ford Mekanik Problemler!

Coko Coko08 Ocak 2019 20:20

2015 marka Ford Tourneo Custom aracımın tüm bakımlarını serviste yaptırdığım halde garanti kapsamında olduğu süreçte aracım 30.000 km de şoför koltuğunun altında bulunan akümülatör (ef 75ah 700cca S s) 2 adet akü oksitlenme sonucu inanılmaz derecede koku verip problem yaşatmıştır. Servise götürdüğümde aracım garanti kapsamında olduğundan dolayı akü değişimi gerçekleştirildi.

Daha sonra aracım 90.000 km geldiğinde tepe çıkış yardımcısı ikazı vermeye başladı. Ekranda ESP / tepe çıkış yardımcısı / airbag / ABS / start stop bir çok problem ekranda ikaz olarak yanmaya başladı her şey devre dışı kalmıştı. Servise götürdüğümde agr bağlayıp cihazla kontrol edeceklerini söylediler kontroller sonucu akü bitmiş şarj edilmesi gerekli diye söylendi.

Sadece Ford un bünyesinde bulunan bu iki muhteşem akü şarj edilme işleminden sonra tarafıma sorunsuz denilerek teslim edildi. Araç uzun bir mesafe gitmesi gerekli akü bitmemesi için diye servis elemanından aldığım bilgiye cevabım gecikmedi çünkü araç Bulgaristan - Sırbistan gibi yurt dışına çıkış yapıyordu ki inanmaları için araç camında ki yurt dışı otoyol kartlarının yapışık olduğunu gördüler çünkü sorun bu akülerin ömrünün uzun olmadığı ve Ford'un bünyesinde konan akülerin servise gidip (telefon gibi) şarj ettirilmesi gerektiği gerçeği ve sonuç alınamadığı takdirde akülerin mecburi olarak değişimi söz konusuydu. Lakin öylede oldu.

Fiyat listesi tarafıma çıkartıldı. Bir diğer konu araç ön tarafta kışın sıcak hava verirken arka tarafa sıcak hava vermemesi serin bir hava vermesi problemi ortaya çıktı bu evrede aracın garantisi tabi ki bitmişti servis incelediğinde arka koltuğun solunda bulunan kapalı kara kutunun içerisinde bir klepe motoru olduğunu bunun arıza yaptığının ve kapakçıkları kapatmaya yarayan motorun işlev yapmadığı tabi ki değişmesi gerektiğiydi:) Sanayiye ben bu aracı sokmadım söküp bu motoru taktırmadım ki ben bu motoru, neden bozulur kardeşim?

Cevap gecikmedi: Şansınız yokmuş beyefendi oldu. Ford un bünyesinde ki kişilerin belirttiği gibi benim şansıma'dır:) 25 çeşit aracım mevcut şirket bünyemde ve hiçbir araç markasında ben bu denli servise gittiğimi hatırlamam, daha doğrusu yeni araçlarda ben böyle teknik ve mekanik arıza yaşamadım. 3 adet Ford aracım oldu hepsini satma gerekçem mekanik ve teknik arızalar sonucunda gerçekleşti. Şansınız açık olsun. :) Aşağıda servisin veya Otosan in firma bilgilerini keserek verdikleri parça ve fiyatları mevcuttur.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Ford Logo Ford 09 Ocak 2019 07:16

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler