sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Ford Kuga Motor Hatası, Arızası!

Fahri Fahri12 Şubat 14:00

2015 model, benzinli, 34 bin km'deki Ford Kuga aracımla, tüm bakımları yetkili Ford servislerinde yapılmış olduğu halde, temmuz ayında uzun yolda motor arızası verdi. Aracı durdurdum ve çekici ile Tuzcular yetkili Ford servisine götürdüm. Buji kaynaklı arıza olduğu söylendi ve bujiler değiştirildi ve arıza lambası söndü.

2 bin km sonra aynı arızayı verdi ve aracı Ankara'da Tan Oto'ya götürdüm. Tan Oto da aracın motorunun açılması gerektiği söylendi. Motor açıldı, 2. Silindirde piston erimesi olduğu, motorun değişmesi gerektiği bize söylendi ve 36 bin tl bizden sadece bu iş için para istendi. Ford markasına güvendik ve araç aldık, daha 36 bin km'de 5 senesi bile dolmayan garaj arabasının bakımları serviste yapılmasına rağmen üstelik bu arıza ile daha önce servise gitmesine rağmen motoru çöp oldu. Araç üzerinde kesinlikle hiçbir oynama, bir ek özellik ya da zorlama mevcut değilken, orijinal haline dokunulmadan aracın motoru kullanılamaz halde şu an.

Ben kendim motor bölümü öğretmeniyim. Aynı araçtan, çalıştığım okulda 2 kişinin daha motorunun bu şekilde çöp olduğunu öğrendim. 36 bin km'de motorunu çöpe atacağımız bir araç aldığımızı bilseydik bu markayı da bu modeli de kesinlikle almazdık. Şu an araç serviste ve bizden bu parayı istiyorlar. Ford markası bizi gerçekten mağdur etti, mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 4Yorum

Cevaplar

Ford Logo Ford 12 Şubat 14:06

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kadir 3 hafta önce  

  Fahri bey sonuç ne oldu?

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Fahri 2 hafta önce  

  Motoru paramızla forrdan aldık öyle taktılar. Sonuç bu maalesef

 • profile-icon Fahri 19 Şubat 17:57  

  Gün içinde ford'dan aradılar. Para verip motor beklediğim aracın enjektörleri de bozulmuş. 5000 TL de ona istiyorlar. Araç durduğu yerde sıfır maliyetine yaklaşıyor. Artık söyleyecek bir şey bulamıyorum. Ford almaya niyetlenenler buraları iyi okuyun

  • 1Destekçi
   Cem
  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Sad 2 hafta önce  

  Üstadım geçmiş olsun öncelikle. Bende aynı problemi yaşadım 35.000 km... Motor Ford tan mı geldi. Nasıl çözdünüz acaba? Saygılar..

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler