Ford Kuga Dizel Partikül Filtresi Tıkanma Sorunu.

Hasan Hasan04 Ağustos 13:10

Aracım 2019 model Ford Kuga, kasım 2019 da bayiden çıktı. Şu an 10.250 km de ve 3. Kez yolda kaldı. İlki 3.200, ikincisi 5.300 ve en son 10.250 km de partikül filtresi tıkandı, çekici ile servise gitti, arife günü çoluk çocuk gece 12:30 da yollarda kaldık. İlk ikisinde kısa mesafe ve düşük hızda kullanmışsınız diyerek filtre temizliği yapıp teslim edildi. Arada bir şehir dışı ve uzun yol yaparsanız araç otomatik partikül yakma moduna geçer ve sorun yaşamazsınız dediler. Ama en son 550 km kesintisiz ortalama 120 km hızla yol yaptıktan sonra yolda kaldı. 4 gün bayramda araçsız kaldığımıza mı yanalım, gece yarısı ailecek yolda kaldığımıza mı? Durumu detaylı anlatmama ve uzun yolda partikül yakmadığını özellikle belirtmeme rağmen aynı şekilde filtre temizliği yapıp teslim etmek istiyorlar. Üstelik 177 TL temizlik bedeli ödemesi varmış. Bu durum kullanmadan kaynaklı ve garanti kapsamı dışındaymış! Aracın otomatik partikül yakması için sanırım formula 1 yarışına katılmamız gerek! Araç açıkça kullanım amacını karşılamıyor, misli ile değiştirme dahil hakkımı sonuna kadar yasal yollarda arayacağım. Akülü araba alsak daha az yolda kalırdık!

Cevaplar

profile-icon Hasan 05 Ağustos 10:13

Servisin ve genel merkezin verdiği cevap: aracı kısa mesafede ve partikül yakmaya elverişli şekilde sürmemişsiniz. Kullanım kılavuzunda aracı 48 km ve üstü hızda yaklaşık 20 dakika sürdüğünüzde otomatik partikül yakmanın en etkin olacağı yazıyor. Oysa ben 550 km yolu ortalama 120 km hızla gittikten sonra seyir halinde yolda kaldı. Bunu özellikle belirtmeme rağmen servisin yaptığı yine günü kurtarmak, filtreyi temizleyip teslim etmek. Aracın neden otomatik partikül yakmadığı araştırılmıyor bile.

Ford Logo Ford 04 Ağustos 13:12

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Vural 29 Ağustos 16:44  

    Hasan bey [email protected] dan iletişime geçerseniz sevinirim. Bende Kuga ile ilgili benzer bir sıkıntı yaşıyorum, muhtemelen yasal süreç başlatacağım.

  • profile-icon Koray 14 Ağustos 12:51  

    Ford aracıma sürekli sorun bitmiyor üstelik servise gidiyoruz işini bilen de kimse yok yolda kalmaya devam.

  • profile-icon Serkan 05 Ağustos 11:40  

    Geçmiş olsun bende de 2017 Kuga stlan var bir iki sorun oldu kullanıcı hatası. Haşa buların malı Allah yapımı asla bozuk olmaz. Fort bu kadar basit. Filtresini bile degiştiremiyo. Allah yardımcın olsun

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler