Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Ford ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
Otomobil Deneyim Raporları
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Ford Garantili Aracın Motor Problemi Müşteriye Yansıtılıyor

8.707
Ahmet
Ahmet 24 Haziran 2020 12:28
Ford Garantili Aracın Motor Problemi Müşteriye Yansıtılıyor

2018 model 55 bin km de Ford Transit garantisi devam ediyor. 6 Haziran da motor ikaz ışığı yanınca Ford Otosan servise gidiyor. Bir şey yok deyip resetleniyor. 15 Haziran da motor ikaz ışığı tekrar yanınca aynı servise tekrar gidiyor, servisten 17.06.2020 de tarafıma dönüyorlar. Hava filtresine su kaçmış Turboya zarar vermiş dediler. Biz arabanın motorunu yıkatmadık ve herhangi bir yıkama izi de yok, araçla suyun içine girmedik böyle bir su izi de yok.

‪Ustanıza sorduğumda önceki modellerde de bu sorunu yaşıyorduk. Sonradan Üst kısma lastik fitil koydular sorun kısmen çözülmüştü dedi. Kendisi de sözle olarak herhangi bir su izi veya yıkanma izi görmediğini söyledi. Servis danışmanına bu su nasıl buraya giriyor diyorum. Ben bilemiyorum genel müdürlüğe yazdım, Ben sizin için elimden geleni yaptım Garanti den kullanıcı hatası olarak Red yanıtı geldi diyor‪. Ben aracın hava filtresine su nasıl kaçırmışım bana bunu açıklayın. Bu nasıl bir kullanıcı hatası olabilir? Aracın aerodinamiğini ben mi tasarlıyorum?

‪Kaporta birleşim yerlerindeki yalıtımı ben mi yapıyorum? Ayın 6'sında servise getirildiğinde bir şey yok diyen. Ford Otosan, ayın 15'inde götürdüğümüzde hava filtresi su almış turboya zarar vermiş diyen de Ford Otosan servisi, Tüm bakımlarını zamanında aynı serviste yaptırıyoruz.

Garantinin dolmasına 50 bin km ve 1 sene var. Ben nasıl hava filtresine su kaçırıyorum da kullanıcı hatasına giriyor? Sizin 6 Haziran da bir şey yok dediğiniz aracın hava filtresini kontrol ettiniz mi? Kontrol ettiyseniz neden aynı arızayı o zaman bir şey yok diye yolladınız? Biz Ford markasına güvenerek bu aracı satın aldık.

Ford Logo
Ford24 Haziran 2020 12:29
Ahmet
Ahmet24 Haziran 2020 12:37

Teşekkürler cevabınızı bekliyorum

Otomobil Deneyim Raporları
Kullanıcıların değerlendirip skorladığı tüm ürünleri incelemek için

Benzer Şikayetler

profile
111
1 hafta önce

Ford Fiesta 2015 1.5 Dizel Gazı Kesiyor

2015 Ford Fiesta 1.5 dizel tirenx aracım 150binde 100.80 bin klm hızda sabit gazda ayağım gazı kesiyor tekrar gidiyor tekrar kesiyor. Hava filtresi yeni, polen yeni, baskı balata yeni. Bütün ağır bakımlarını yaptım. Çözemediler.

profile
78
31 Aralık 2022

Ford Gaz Kesme Sorunu

Aracım Ford Fiesta 2005 1.4 dizel model gaz kesme sorunu var. Enjektörlere bakıldı herhangi bir sorun çıkmadı. Hava akış metre değiştirildi yine aynı sorunu yapıyor mazot filtresi de değiştirildi genelde ısındığı zaman yapıyor yardımcı olursanız sevinirim.

profile
2.380
22 Ağustos 2022

Ford Muslubaşlar Bandırma Parça Kırıp Tekrar Yapıştırması

2020 yılında Ford Courier 1.5 Titanium Plus Bandırma Muslubaşlar Ford bayisinden aracı sıfır aldım. 2021 yılında ilk 15 bin km bakımını yaptırırken hava filtresi girişindeki sensör kırıp tekrar yapıştırılarak faal duruma getirilmiş. Bu olayı 2022 yılında 30 bin km yaptırırken maalesef aracını aldığ...

Ford Muslubaşlar Bandırma Parça Kırıp Tekrar Yapıştırması
Ford Muslubaşlar Bandırma Parça Kırıp Tekrar Yapıştırması
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Murat
Murat
 

Hocam bu araçlarda kronik sorun var benim motor bozuldu km 34000 de daha hava filtresinden su aldı araç