Ford ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Engin'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Ford Garantili Aracı Yetkili Servis Hatasından Garanti Dışında Bırakıyorlar

2.551görüntüleme
Engin
Engin 24 Kasım 2020 12:50

2016 model Ford Focus43000 km'deki aracımın direksiyon tıkırtısı sebebi ile başvurduğum Düzce Ford Görür yetkili serviste yapılan inceleme sonucunda direksiyon kutusunun değişmesi gerektiği bilgisini verdiler ve aracın alttan fotoğraflarını çekip genel merkezlerine gönderdiler genel merkezleri garantiye red vermiş. Ford Görür bana açıklama olarak sadece işlem gördüğünü bundan dolayı red olduğunu söyledi ve 26000 TL ücret karşılığında değiştirebileceklerini bilgisini verdi. Aracın 2018 Mayıs ayında 2200 TL civarında bir hasar kaydı var ve sağ rot, rot başı ile lastik değişimi hepsi Ford Nazer yetkili serviste yapılmış ve bütün yapılan iş ve işlemler de serviste kayıt altındadır. 

Ford Nazer’le yaptığım görüşmede yapılan iş ve işlemlerin kendi servislerinde yapıldığını ve kayıt altında olduğunu ve o iş ve işlemlere göre garanti kapsamında olması gerektiği bilgisini verdiler ve Ford merkezle görüşmemi söylediler. Bu hasar 2,5 yıl önce olmuş ve o tarih ve tarih öncesi ile sonrasındaki bütün işler ve bakımları da yetkili serviste yapılmış olup kayıt altındadır. Ford merkezle görüştüm ve tarafıma dönüş yaptıklarında incelemeleri sonucunda garanti kapsamı dışı kaldığını söylediler ve hiçbir açıklama yapılmadı. Biraz konuşmadan sonra rot üzerinde artık neresinde ise olması gereken bir kelepçenin olmadığından ve bundan dolayı garanti dışında kaldığı söylendi.

Ben bu işlemlerin hepsinin Ford yetkili servisinde yapıldığını o zaman kelepçeyi kendi servislerinin söktüğünü takmadığını ve onların hatasının bana mal edilmemesini gerektiğini bildirdiğimde tekrardan inceleme yapılıp dönüleceğini söylediler. Hiçbir sorun yokken 2,5 yıl sonra çıkan direksiyon kutusu hatasını bu sağ rottaki kelepçenin olmaması ise ve bu kelepçe eğer kendiliğinden düşen bir şey değilse, bende kendim zevk için sökemeyeceksem bunu servis unutmuş takmamışsa bunun hesabını bana yüklemeyeceksiniz kendi servisinizi sorgulayın lütfen. 

Bunda benim suçum ne, neden ben mağdur oluyorum. Ford yetkili servis kendi yaptıkları işlemler sonucunda aracı garanti kapsamı dışında bırakıyorlar. Kendi yaptıkları işleme garanti vermiyorlar. Kendi servislerinin hatası yüzünden vatandaş mağdur ediliyor. İvedi şekilde çözüm bekliyorum.

Ford Logo
Ford24 Kasım 2020 12:54

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Engin
Engin4 hafta önce

Müşteri temsilcisi arıyor sadece garanti kapsamı dışında kalıyor diyor. Açıklama yap diyorsun yetkim yok diyor. Yetkili birine bağla diyorsun ona da yetkim yok diyor. Yetkisiz bir müşteri temsilcisi ile muhatap oluyorsun. Keşke yetkili bir açıklama yapabilecek bir kişi tarafından aransak mantıklı bir cevap alsak. Mantık önemli çünkü. Bir de vatandaşı sorgulamaktansa yetkili servisin yaptığı eksik işi sorgulasanız yetkili servisin yaptığı hatayı vatandaşın sırtına vurmasanız. Kendi yaptığı işe garanti vermeyen şirket. Kim yanlış yapıyorsa Allah görüyor.

2 Yorum

Erkam
Erkam24 Kasım 2020 15:25
 

Öncelikle geçmiş olsun. Ford Otosan garanti aklına gelebilecek her şeye maalesef red veriyor zaten. Arabalarının arkasında hiçbir zaman durmuyorlar.

Engin
Engin27 Kasım 2020 13:53
 

Daha önce de bir Ford aracım vardı onu da garanti kapsamına sokmadılar. Garantinin sadece adı var gerisi boş. Yetkili birisiyle de görüşüp derdini anlatamıyorsun. Müşteri temsilcisi arıyor garanti olumsuz diyor açıklama yap diyorsun yapamıyor.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler