Ford Garantiden Far Değişimi!

Zafer Zafer15 Haziran 2019 17:05

Şikayet sayfalarını okuyunca Ford ve Otosan’ın sadece araba ve parça sattığını anladım. Ne sattığı arabanın ne de parçalarının arkasında duruyorlar. Benim sorunum ise bir kaza sonucu Bursa Arkas yetkili servisinde orijinal far değişikliği yapıldı. 1 yıl geçmeden içinde ki şapka şeklindeki parça yerinden çıktı. Arkas’a gittim üretim hatası parça dediler. Garantiden değiştirmek istediler. Otosan’a sorduklarında üretim hatası olmadığını ve garantiden değiştiremeyeceklerini söylediler. Kasko şirketine gittim kasko şirketi ekspere gönderdi. Onlarda üretim hatası deyip şirkete yazı yazdılar. Onlara da aynı cevabı vermişler. Az çok farın içine bakan birinin o parçanın dışarıdan bir müdahale ile kırılabileceğini gösteren kişiye istediği yerde yemek ısmarlarım.

Otokoç biliyor ki bu kaza sonucu değiştirildiğinden Tüketici Mahkemesi'ne başvuramayacağımı faturayı kasko şirketi ödediğinden sadece onlar başvuruyorlarmış böylede bir şey varmış onu da öğrenmiş oldum. Bunu çok güzel kullanıyorlar diyeyim. Sanırım parayı ödeyen Basak Groupama kasko şirketi de ikili ilişkileri bozulmasın diye mahkeme yerine ilişkilerini kullanarak halletmek istiyor ama nafile kendi ekspertizine yeterince dikkate almıyor sanırım.

Kısaca diğer şikayetleri okuyunca Ford’un bu hatasını kabul edipte bir şey yapacağını sanmıyorum ama Ford alacakların sadece arızalanma durumuna kadar iyi olduğunu bilsinler ne müşteri memnuniyeti ne de ürettikleri hatalı parçaları kabul ediyorlar.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

Ford Logo Ford 17 Haziran 2019 07:33

Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Zafer 28 Temmuz 2019 02:00  

    Maalesef Ford dan hala dönen olmadı

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler