05 Ağustos
#12386324

Ford Focus Yakıt Deposu Ağzı Sorunu

6 yıldır kullandığım Ford Focus Aracıma son 3 benzin alımında benzin pompasının girmemesi nedeniyle benzinliklerde sorunlar yaşadım. Yakıt deposunun mekanizmasının pompa ile açılmaması ve pompacının uzun süre uğraşmasına rağmen kilit kendiliğinden bir türlü açılmıyor. Aracı çalıştırıp kapattığımda ise pompa yerine oturuyor ve benzin alabiliyorum. Bu konu ile ilgili yetkili servise gittiğimde Pompacının yakıt deposunun ağzının altındaki kilidini kırdığı ya da mekanizmaya zarar verdiğini bu sebeple de yakıt deposu ağzının tamamıyla değişmesi gerektiğini belirttiler. Ben 6 yılda belki 180 kez benzin aldım ve hiç birinde de pompacının yanında durmadım, bunu kontrol edebilme şansım da yok. Pompacının zorlaması ile kırılabilecek bir ürün tasarımı yapan Ford Mühendislerine bravo diyorum. Ayrıca yenisini taktırsam bile ertesi gün farklı bir pompacının üstün kuvveti ile yeniden kırılabilir ve ürünün garantisi maalesef yok. Araç sıfır bile olsa bu ürünün garantisi yok. Tüketicinin kontrolü altında olmayan bir durum bu. Koskoca Otosan ve Ford, markalarına yakışmayan bu konu ile ilgili olarak aracın yıllık bakımlarını sadece yetkili servislerde yaptıran tüketicilerini bu ürünlerin değişimi ile ilgili olarak mağdur etmemesi gerektiği düşünüyorum.

Latif Latif 4.307 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Latif06 Ağustos

    Üretim sorunu olmadığını beyan edip, yapacak bir şeyimiz yok anlamında dar ve sığ bir müşteri hizmetleri anlayışları nedeniyle yakınlarından dahi geçmeyeceğimi kendilerine ifade ettim bundan sonra.

  • Ford Temsilcisi05 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Başvurunuzu kayıt altına aldık. İlettiğiniz konuyu araştırarak size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü talep, öneri, şikayet ve memnuniyetinizi (444 FORD) 444 36 73 numaralı Ford Direkt hattımıza 365 gün, 24 saat iletebilirsiniz. Saygılarımızla Ford Otomotiv San. A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları